Juniorzy Legii wysoko przegrali z Polonią w piątkowym spotkaniu 1/2 finału MP, ale i tak awansowali do czołowej ósemki w Polsce - fot. Raffi

Koszykówka: Juniorzy Legii awansowali do turnieju finałowego MP!

Bodziach i Raffi - Wiadomość archiwalna

Juniorzy Legii od piątku do niedzieli brali udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski rozgrywanych przy Konwiktorskiej. Podopieczni Roberta Chabelskiego dzięki dwóm wygranym w trzech spotkaniach awansowali do turnieju finałowego! Pierwszego dnia nasza drużyna wysoko przegrała z Polonią, ale w sobotę i niedzielę po bardzo zaciętych pojedynkach legioniści okazali się lepsi od Korony Kraków (wygrana po dogrywce) i GTK Gliwice. W turnieju finałowym, zaplanowanym na 4-8 marca, Legia zmierzy się w grupie z Prokomem Sopot, Śląskiem Wrocław i Czarnymi Słupsk. Najskuteczniejszym zawodnikiem Legii był Bartłomiej Piotrowski, zdobywca 46 punktów (średnio 15,3). Tylko u nas zdjęcia ze wszystkich meczów naszej drużyny oraz 35-minutowy materiał video z meczów na Legia.TV.

Fotoreportaż z meczu Polonia - Legia - 36 zdjęć Raffiego
Fotoreportaż z meczu Legia - Korona - 17 zdjęć Raffiego
Fotoreportaż z meczu Legia - GTK Gliwice - 19 zdjęć Raffiego

Piątkowe spotkanie z Polonią było wyrównane tylko do przerwy. To Legia szybko wyszła na prowadzenie 10-0, ale od stanu 43-39 na parkiecie wyraźnie dominowali poloniści, w składzie których występowało aż pięciu zawodników z PLK! Ostatecznie Polonia wygrała bardzo wysoko. Jeśli Legia chciała liczyć się w walce o awans musiała w sobotę pokonać Koronę. Prowadzenie w tym pojedynku zmieniało się z minuty na minutę. Na półtorej sekundy przed końcem Korona prowadziła dwoma punktami, a na linii rzutów wolnych stanął Wojtyński. Michał niespodziewanie spudłował oba rzuty, ale na szczęście po drugim z nich krakowianie wybili piłkę na aut. Podanie pod kosz i celny rzut Chojeckiego doprowadziły do dogrywki. W niej przewaga Legii była już niepodważalna. Punkty Chojeckiego, Holnickiego-Szulca i Kwasiborskiego sprawiły, że Legia przedłużyła swoje nadzieje na awans do turnieju finałowego. Trzeba jeszcze było pokonać w niedzielę GTK Gliwice i liczyć na porażkę Korony z Polonią.

Legioniści długo męczyli się z drużyną z Gliwic. GTK prowadziło na kilka minut przed końcem nawet 11 punktami, ale ostatecznie młodzi legioniści po huraganowych atakach nie tylko odrobili straty, ale osiągnęli pięciopunktową przewagę, której nie oddali już do końcowej syreny. W ostatnim spotkaniu Polonia pewnie zwyciężyła Koronę i do turnieju finałowego awansował zarówno zespół z Konwiktorskiej, jak i Legia.

Niewykluczone, że finały rozgrywane będą w Warszawie, gdyż do organizacji turnieju zgłosiła się m.in. Polonia 2011. Jedna grupa grałaby wówczas na AWF-ie (tam zagrają m.in. Polonia i Polonia 2011). Druga prawdopodobnie swoje mecze rozgrywałaby przy Obrońców Tobruku.

Polonia Warszawa 100-58 (26-29, 30-10, 16-10, 28-9) Legia Warszawa
Legia: Piotrowski 16 (3), Grzejszczyk 12, Chojecki 10 (1), Wojtyński 9 (2), Holnicki-Szulc 7, Kwasiborski 4 (1), Termena 0, Trybański 0, Michalak 0, Rudko 0, Romanowski 0.
Polonia: Ludwin 18 (5), Nowakowski 17 (1), Krajewski 16 (2), Czujkowski 14, Popis 12 (2), Jędruszak 11 (1), Pawlak 5 (1), Łączyński 3, Niedbalski 2, Bojko 2, Dulnik 0, Zimnowodzki 0.

Legia Warszawa d. 67-60 (20-15, 11-18, 15-11, 10-12, 11-4) Korona Kraków
Legia: Wojtyński 18 (1), Chojecki 14, Piotrowski 12 (2), Rudko 10, Holnicki-Szulc 8, Kwasiborski 4, Termena 1, Grzejszczyk 0.
Korona: Fraś 23, Szumełda-Krzycki 20 (2), Tyran 7, Kumiszcza 6, Pabich 4, Ławicki 0, Janczura 0.

GTK Gliwice 64-69 (18-20, 14-13, 19-15, 13-21) Legia Warszawa
GTK: Szklarz 19 (4), Sobański 13 (3), Cupiał 12 (2), Dudek 9, Kowalski 5 (1), Juraszyk 2, Narczyk 2, Leorman 2.
Legia: Piotrowski 18 (4), Wojtyński 17 (1), Chojecki 13, Grzejszczyk 10, Rudko 6, Holnicki-Szulc 5, Kwasiborski 0, Termena 0.

4. GTK Fluor Britam Gliwice 3 154-219
Awans do turnieju finałowego wywalczyła Polonia i Legia.

Statystyki oraz szczegółowe relacje ze wszystkich meczów Legii znajdziecie w dziale Koszykówka.

W sobotę legioniści po dogrywce pokonali Koronę Kraków - fot. Raffi

Legioniści pokonali GTK Gliwice po dobrej końcówce meczu i awansowali do turnieju finałowego - fot. Raffi