Sześciu zawodników sprawdzano w sobotę pod kątem przydatności do Młodej Legii - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA

Czterech Polaków i dwóch obcokrajowców testowanych przez Młodą Legię

Raffi i Bodziach - Wiadomość archiwalna

W sobotę Młoda Legia rozegrała dwa ostatnie sparingi przed rozpoczęciem rundy wiosennej. W składzie "dwójki" po raz kolejny pojawili się testowani zawodnicy, a ich poczynaniom przyglądał się szef skautingu na Legii, Marek Jóźwiak oraz dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii, Jacek Mazurek. W barwach Legii sprawdzani byli: Tichon Szewcow, Arkadiusz Rusinowski, Łukasz Grzybowski, Michał Szewczak, Kamil Kiełbiewski i Aleksiej Pietiukiewicz. Ze wspomnianych sześciu graczy najlepiej zaprezentowali się Kiełbiewski oraz Rusinowski. Chociaż do rozpoczęcia sezonu Młodej Ekstraklasy pozostało już tylko kilka dni, przy Łazienkowskiej nie wykluczają wzmocnień drugiej drużyny.

Poniżej przedstawiamy sylwetki testowanych zawodników.

Łukasz Grzybowski, który zagrał tylko w drugim sparingu Młodej Legii (z OKS-em Otwock) jest wychowankiem Hetmana Białystok (rocznik 1989) i najlepiej czuje się jako defensywny pomocnik lub środkowy obrońca. Ostatnio Grzybowski występował w Młodej Jagiellonii oraz zaliczył jeden występ w barwach pierwszego zespołu "Jagi" w Pucharze Ekstraklasy. Urodzony w 1990 roku Szewcow jest rozgrywającym, który występuje w młodzieżowych reprezentacjach Kazachstanu.

Michał Szewczak w sobotnie popołudnie na boisku pojawił się zarówno w meczu przeciwko Naprzodowi Zawady, jak i OKS-owi. Szewczak jest prawym obrońcą Orląt Łuków i jest najstarszym zawodnikiem, który był sprawdzany pod kątem przydatności do gry w Legii (rocznik 1988).

Młoda Legia poszukiwała ostatnio skutecznego napastnika. Jedynym zawodnikiem pierwszej linii sprawdzanym przez Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika był Arkadiusz Rusinowski. Urodzony w 1991 roku Rusinowski występuje zarówno w drużynie juniorów, jak i seniorów (IV liga) Mszczonowianki Mszczonów. Jeśli nie załapie się do Młodej Legii, niewykluczone że wzmocni najstarszy rocznik Młodych Wilków. W sparingu z Naprzodem Zawady wystąpił przez 65 minut i prezentował się bardzo dobrze.

Nie po raz pierwszy Młoda Legia sprawdzała natomiast obrońcę Kosy Konstancin, Kamila Kiełbiewskiego (ur. 24.12.1990). Kiełbiewski już latem zeszłego roku przebywał z Młodą Legią na letnim zgrupowaniu w Zamościu. Wtedy również rozgrywał pierwsze sparingi z eLką na piersi. W sobotę Kamil pokazał się z dobrej strony i niewykluczone, że już wkrótce podąży śladem Jakuba Koseckiego.

Ostatnim testowanym przez Legię zawodnikiem był lewy pomocnik zza wschodniej granicy, Aleksiej Pietiukiewicz. Trenerzy przyglądali się jego grze zarówno w pierwszej połowie meczu z Naprzodem (pełne 45 minut), jak i przez ostatnich 25 minut tego samego spotkania. Decyzja odnośnie przydatności jego, a także pozostałych graczy, powinna zapaść w najbliższych dniach.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.