Boks: Kolejny sukces młodych legionistów

Kras - Wiadomość archiwalna

W miniony weekend młodzi bokserzy Legii wzięli udział w eliminacjach okręgowych do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetów w Ostrołęce. Do turnieju finałowego MP Juniorów awansowali najlepsi bokserzy w swojej kategorii wagowej. Z Legii awans wywalczył jedynie Piotr Witczak (kat. 81 kg), chociaż i pozostali legioniści walczyli równie dzielnie. W grupie kadetów, gdzie awans do OOM premiowany był dwoma pierwszymi miejscami, czterech naszych zawodników wywalczyło awans do turnieju finałowego.
Swoje walki wygrali Konrad Dąbrowski (I miejsce w kat. 52 kg), który stoczył pojedynek bokserski stojący na wysokim poziomie, Mateusz Skowroński (I miejsce w kat. 65 kg) oraz Rafał Perczyński (I miejsce w kat. 57 kg). Również Piotr Wodziński (kat. 70 kg) awansował do turnieju finałowego.

Już jutro w Szwecji rozpocznie się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Bokserski. Legię reprezentować będzie Konrad Dąbrowski, za którego trzymamy kciuki.