REKLAMA
REKLAMA

Warka sponsorem Ekstraklasy

Bodziach, źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Należąca do Grupy Żywiec Warka będzie od rundy wiosennej oficjalnym sponsorem (tzw. sponsorem technicznym) piłkarskiej ekstraklasy. Umowa obowiązywać będzie przez dwa i pół sezonu - do końca rozgrywek 2010/11. Nadal trwają poszukiwania sponsora tytularnego. Negocjacje w sprawie umowy trwały 13 miesięcy. Reklamy "Warki" umieszczone będą w okolicach chorągiewek w rogach boiska, a jej logo pojawiać się będzie także przy telewizyjnej oprawie graficznej spotkań.
"Kluby niemal jednogłośnie zaakceptowały warunki umowy z nowym sponsorem. W głosowaniu 15 było "za", a jeden się wstrzymał. Nikt nie oponował" - podkreślił prezes Ekstraklasy S.A.
"Poszukiwania sponsora tytularnego ligi wciąż trwają. Mam nadzieję, że zakończą się przed rozpoczęciem nowego sezonu" - wyjaśnił Rusko.

Przedstawiciele obu stron nie ujawnili wysokości kontraktu, ale - jak zgodnie zaznaczyli - "kwoty te będą znaczące dla budżetów niektórych klubów". Według nieoficjalnych informacji, dwuipółletnia umowa opiewa na sumę dziesięciu milionów złotych, czyli w każdej rundzie każdy z 16 klubów mógłby liczyć na 125 tysięcy złotych.

W czwartek plany na ligową wiosnę przedstawiła również transmitująca mecze telewizja Canal Plus. Nowością będzie m.in. pokazania dwóch najważniejszych meczów w paśmie niekodowanym.

"Mecze ligi polskiej ściągają przed telewizory widownię równą najlepszym produkcjom filmowym. Oglądalność jest coraz większa, ale by przyciągnąć nowych kibiców i widzów zdecydowaliśmy im się zaprezentować nasz produkt w paśmie otwartym" - poinformował prezes spółki Canal Plus Cyfrowy Bernard Le Guern.
Jak dodał, mimo kryzysu stacja nie zamierza oszczędzać na kibicach i klientach. "Nie myślimy też o renegocjacji umowy z Ekstraklasą S.A. Co więcej, zastanawiamy się wspólnie jak jeszcze udoskonalić proponowany produkt" - zakończył.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.