Piotr Gadowski na tenisowych MP w Szczecinie zdobył srebrny medal - fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA

Seria sukcesów tenisistów Legii

Bochen - Wiadomość archiwalna

Tenisista Legii, Piotr Gadomski, w zeszłym tygodniu zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Szczecinie. Droga do wielkiego finału dla naszego zawodnika nie była łatwa. Już w pierwszej rundzie musiał zmierzyć się ze swoim klubowym kolegą, Tomkiem Olfansem, z którym miesiąc wcześniej zdobył złoty medal halowych mistrzostw Polski. Gadomski wygrał to spotkanie 7-6, 7-6. W finale nasz zawodnik zmierzył się z Rafałem Gozdurem. Pierwszego seta wygrał legionista 7-5, po świetnej grze przy siatce. W drugim secie górą był jego rywal ze Szczecina.
Decydujący set zaczął się obiecująco dla naszego tenisisty. Gadomski prowadził już 4-1, ale rywal odrobił straty i po dramatycznej końcówce pokonał legionistę 7-6. "Bardzo żałuję, że mimo prowadzenia w końcówce nie udało mi się odnieść zwycięstwa. Mecz był bardzo dobry, grałem naprawdę nieźle, dlatego tak bardzo żal mi niewykorzystanej szansy na zdobycie tytułu. Szkoda, że już w pierwszej rundzie musiałem grać z Tomkiem. Może, gdyby było trochę lepsze losowanie, to spotkalibyśmy się dopiero w półfinale? Mam nadzieję, że kiedyś dane będzie zrewanżować się za finałową porażkę na kortach Legii. Przy okazji chciałbym bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich fanów z eLką w sercu" - mówi LegiaLive! Gadomski.

Natomiast w miniony weekend na kortach KT Orzeł odbył się turniej WTK Skrzatek (kategoria wiekowa do lat 12). Rewelacją turnieju singlowego była Marcysia Owczarek z Legii, która doszła do finału bez straty seta. W finale nasza młoda zawodniczka zmierzyła się z Weroniką Forys (ST TieBreak), którą pokonała 6-3 i 6-0. Także w turnieju deblowym triumfowały legionistki - Marta Nastula i Marcysia Owczarek. W finale Ania Hertel z Legii w parze z Darią Kuczer (ProMasters Szczecin) musiały uznać wyższość swoich starszych koleżanek.
W turnieju WTK Skrzatek triumfowały legionistki - fot. Bochen


Piotr Gadomski na tenisowych MP w Szczecinie zdobył srebrny medal - fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.