Od sezonu 2007/08 Den Haag gra na nowoczesnym stadionie Den Haag Stadion. Tu zdjęcia starych terenów ADO - fot. Wiśnia

Grali przyjaciele

Zagłębie Sosnowiec nie najlepiej rozpoczęło rundę rewanżową. W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu sosnowiczanie przegrali przed własną publicznością z Rakowem. Komplet punktów wywalczyła w tej samej lidze szczecińska Pogoń. Bardzo dobre spotkanie, szczególnie w drugiej połowie, rozegrali piłkarze Juventusu, którzy pokonali rywali aż 4-1. W niedzielnym spotkaniu piłkarze Den Haag niespodziewanie pewnie pokonali wyżej notowanego rywala z Nijmegen. Przy okazji prezentujemy kilkanaście zdjęć Wiśni przedstawiających dawne obiekty Den Haag.
II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-1 Raków Częstochowa
Spotkanie Zagłębia z Rakowem było najciekawszym meczem pierwszej wiosennej kolejki II ligi, gr. zachodniej. Niestety, nasi przyjaciele przegrali 0-1. Jedyna bramka meczu padła dwie minuty po przerwie, kiedy dośrodkowanie Rogalskiego z rzutu rożnego wykorzystał Piotr Bański. 9 minut później częstochowianie nie wykorzystali rzutu karnego. Zagłębie ruszyło do ataków w końcówce, ale nie wykorzystało dwóch doskonałych okazji. 12 minut przed końcem obrońcy Rakowa wybili piłkę z linii bramkowej. Spotkanie obejrzało 4,5 tysiąca widzów, w tym spora grupa gości. Kolejny mecz sosnowiczanie rozegrają za tydzień w Toruniu.

II liga: Pogoń Szczecin 1-0 MKS Kluczbork
Piłkarze Pogoni od wygranej rozpoczęli rundę wiosenną. W spotkaniu z MKS-em Kluczbork w zespole "Portowców" zadebiutowało trzech zawodników. Jedyna bramka meczu padła w 81 minucie po strzale Macieja Ropiejko. Pogoń kończyła mecz w 10-kę, bowiem Ropiejko po zdobyciu bramki ściągnął koszulkę, za co został ukarany drugą żółtą kartką. Mecz obejrzało 5 tysięcy fanów. Za tydzień Pogoń zagra u siebie z Czarnymi Żagań.

Serie A: Juventus Turyn 4-1 Bologna
W końcu fani Juventusu doczekali się gry swoich ulubieńców na wysokim poziomie. Wygrana nad Bologną była bardzo przekonująca, mimo że do przerwy prowadzili goście, po golu Mutarelliego w 24.minucie. Do wyrównania doprowadził Salihamidzic. Na 2-1 gola zdobył Giovinco, który... nieczysto trafiając piłkę, pokonał bramkarza gości i wyprowadził Starą Damę na prowadzenie. Trzy minuty później bardzo dobry strzał Del Piero z 11 metrów ponownie znalazł drogę do siatki rywala. Del Piero raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, wykorzystując dokładne podanie Salihamidzicia.

Eredivisie: Den Haag 3-0 NEC Nijmegen
Piłkarze Den Haag niespodziewanie pewnie pokonali wyżej notowany zespół NEC Nijmegen. Gospodarze prowadzenie objęli w 25 minucie po strzale Derijcka. Na kolejne bramki fani musieli czekać do drugiej połowy. Wtedy najpierw w 62 minucie Richard Knopper podwyższył na 2-0, a 13 minut przed końcem wynik spotkania ustalił Christiaan Kum.