REKLAMA

Zakaz klubowy z odwołaniem

Woytek - Wiadomość archiwalna

Wraz z piątkowym przegłosowaniem w Sejmie poprawek Senatu do nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych został ustanowiony nowy rodzaj zakazu stadionowego - zakaz klubowy. W nowej ustawie, uchwalonej przez Sejm 12 lutego, kluby otrzymały możliwość wydawania dwuletnich zakazów za naruszenie regulaminu obiektu lub regulaminu imprezy masowej, a kibic który złożyłby odwołanie od tej decyzji, do czasu jego rozpatrzenia (który to czas nie był określony), nie mógłby uczestniczyć w imprezie masowej. Ostatecznie jednak Senat wprowadził poprawkę w tym zakresie.

Wniesienie odwołania od zakazu do organizatora rozgrywek (w wypadku klubów ekstraklasy Komisja Ligi) przez ukaraną osobę wstrzymuje wykonanie zakazu klubowego, do czasu rozpatrzenia odwołania, które musi nastąpić w ciągu 14 dni.

Srogie kary grożą osobom, które będą wnosiły i odpalały race oraz inne wyroby pirotechniczne. W takich wypadkach karą może być: grzywna w wysokości 180 stawek dziennych, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do lat 5.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.