Legia 92 pokonała na Łabiszyńskiej Olimpię W-wa - fot. Raffi

Młodzież: 100% normy (akt.)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną juniorzy Legii. Młode Wilki 1991 pokonały na wyjeździe 4-3 Orlika Radom. Gole dla Legii zdobyli: Kostyra (z karnego), Podlecki, K. Starek i Kamiński. Pewne zwycięstwo 2-0 z Olimpią odnieśli również gracze z rocznika 92, mimo osłabienia brakiem kilku podstawowych zawodników. Bramki zdobyli: Rozwandowicz i Tietz. W identycznym stosunku rozstrzygnęli na swoją korzyść pojedynek ligowy juniorzy młodsi CWKS Legii, którzy zwyciężyli wicelidera, Laurę Chylice, rewanżując się za porażkę z jesieni. Gole zdobyli: Damian Wędel i Sebastian Chudy.

W sobotę odbyło się również kilka sparingów - swoje mecze wygrały Młode Wilki z roczników '97, '98 i '99 oraz trampkarze CWKS 94, przegrały zaś młode Wilki z rocznika 1996.

Orlik Radom 3-4 (1-3) Legia 91
gole dla Legii: Patryk Kostyra (z karnego), Mariusz Podlecki, Kacper Starek i Patryk Kamiński.

Spotkanie w Radomiu nie było już tak jednostronnym widowiskiem, jak mecz obu tych drużyn w Warszawie (który legioniści wygrali 6-0). W składzie Legii z powodu kontuzji i chorób brakowało sporej części podstawowego składu. Niektóre ubytki zostały na szczęście uzupełnione graczami z rocznika 91 występującymi na codzień w Młodej Legii. Choć gospodarze już od 10. minuty grali w 10-tkę po czerwonej kartce dla jednego z ich graczy, na boisku trwała zacięta walka. Legioniści zdobyli w pierwszej części spotkania trzy gole, natomiast Cezary Osuch tylko raz był zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Na początku drugiej połowy Orlik zdobył z rzutu karnego bramkę kontaktową. Na szczęście sytuację uspokoił Patrk Kamiński, który podwyższył na 4-2. W końcowych minutach kolejna jedenastka dla drużyny z Radomia - i po raz kolejny piłkę z siatki wyciągnąć musiał broniący w drugiej połowie Konrad Jałocha. Na więcej ambitnych graczy Orlika nie było już stać. Zwycięstwo 4-3 dało podopiecznym trenerów Wójcika i Lewandowskiego awans o 2 pozycje, dzięki wyprzedzeniu Orlika i Radomiaka.

Legia 92 2-0 (1-0) Olimpia Warszawa 92
gole:
1-0 35 min. Jakub Rozwandowicz (as. Przemysław Mizgała)
2-0 55 min. Mateusz Tietz (as. Przemysław Mizgała)

Skład Legii 92: Jakub Szumski - Adrian Adamczyk, Cezary Michalak, Mateusz Cichocki (70' Mateusz Łopuszyński), Bartek Kursa (60' Michał Walętrzak) - Michał Efir (41' Mateusz Delikat), Michał Kopczyński, Dominik Furman (Kpt), Przemysław Mizgała - Jakub Rozwandowicz, Jakub Wojtczak (36' Mateusz Tietz).

Legioniści dość pewnie pokonali warszawską Olimpię w pierwszym meczu rundy wiosennej. Choć w składzie zabrakło Widejki, Karniszewskiego, przebywających na zgrupowaniu kadry Polski: Żyry, Wolskiego, Broniszewskiego i Lisowskiego, oraz "wykartkowanego" Mikołajczyka, od początku stroną przeważającą były Młode Wilki. Spotkanie toczyło się wszakże momentami w niezbyt szybkim tempie. Legioniści stworzyli sobie kilka okazji, raz do interwencji w sytuacji sam na sam był również zmuszony Kuba Szumski, który jednak spisał się doskonale. W 35. minucie po rajdzie lewą stroną i dośrodkowaniu Przemka Mizgały prowadzenie Legii dał Rozwandowicz. Po chwili boisko musiał opuścić poważnie kontuzjowany Wojtczak, który musiał udać się do szpitala. Wprowadzony z niego Mateusz Tietz pokazał się z dobrej strony w 55. minucie, gdy pewnie wykorzystał podanie Mizgały i podwyższył na 2-0.
Mimo wysiłków z obu stron (dobre okazje Walętrzaka, dwukrotnie Mizgała i 3 razy Tietza) wynik nie uległ już zmianie, choć i Legia i Olimpia mogły poprawić swoje konto bramkowe. Legioniści dzięki wygranej utrzymali się na prowadzeniu w Mazowieckiej Lidze Juniorów Młodszych.

CWKS Legia 92 2-0 Laura Chylice 92
gole:
1-0 38 min. Damian Wędel
2-0 51 min. Sebastian Chudy

Skład Legii: Mateusz Kacprzak - Michał Zawistowski [93] (79' Marcin Wołosiuk), Mateusz Kowalski [94] Ż (75' Adam Olesiński), Paweł Pająk Ż, Maciej Pietrucha - Damian Gadomski (11' Damian Lachowicz), Damian Wędel (Kpt), Maksym Czubczenko (78' Artur Jaszczak), Piotr Chojnacki, Przemysław Zalewski [93] - Sebastian Chudy Ż (72' Cezary Powała).

Przed meczem z drugą w tabeli Laurą kibice byli pełni obaw o wynik, gdyż jesienią wygrała drużyna z Chylic, a w przerwie zimowej Legię opuściło bądź zostało wypożyczonych kilku zawodników podstawowego składu. Okazało się na szczęście, że obawy te były przesadzone.
Spotkanie rozpoczęło się dramatycznie, bo już w 10. minucie boisko musiał opuścić na noszach Damian Gadomski, który z podejrzeniem złamania nosa został odwieziony do szpitala karetką. Brutalnych fauli zresztą tego dnia nie brakowało z obu stron, nad czym najwyraźniej nie panował arbiter spotkania. Goście wyraźnie lepiej wyglądający pod względem warunków fizycznych byli jednak często uprzedzani w swoich zamiarach przez bardziej ruchliwych legionistów. Już do przerwy podopieczni trenera Piotra Płeszki prowadzili 1-0 po ładnym uderzeniu Damiana Wędla zza pola karnego. Goście stworzyli sobie w pierwszej połowie dwie bardzo dogodne sytuacje, ale na posterunku był debiutujący dziś, wypożyczony z Dolcanu Mateusz Kacprzak. Dobrą partię rozgrywali również Michał Zawistowski i zaledwie 15-letni stoper Mateusz Kowalski. Rajdami lewą stroną nękał z kolei przeciwników Przemek Zalewski. W środku pola Damian Wędel i Maks Czubczenko dość pewnie przerywali akcje przeciwnika. Swoje okazje mieli również Kowalski, Paweł Pająk i Zawistowski, jednak strzelali niecelnie

W drugiej części spotkania przewaga Legii wzrosła i szybko zaowocowała golem - w pole karne wpadł Zalewski, którego sfaulował bramkarz; sędzia puścił grę, gdyż do bezpańskiej piłki dopadł Sebastian Chudy i mocnym strzałem podwyższył na 2-0. Bliscy strzelenia gola byli później Lachowicz, Chojnacki, Zalewski i Pietrucha, ale zabrakło im dokładności. Z dobrej strony pokazywał się również Chudy, który popisał się kilkoma ładnymi uderzeniami z dystansu, były one jednak minimalnie niecelne, bądź wyłapał je golkiper gości. Chyliczanie kilkakrotnie zatrudniali Kacprzaka strzałami z dystansu, jednak nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 90. minucie po przechwycie Czarka Powały na bramkę gości uderzał jeszcze Marcin Wołosiuk - piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Ostatecznie zasłużone zwycięstwo odnieśli legioniści. Szkoda tylko, że spotkanie miało tak nerwowy i momentami brutalny przebieg, także z uwagi na liczne pomyłki sędziowskie.

CWKS Legia 93 0-3 Mazur II Karczew 93

W jedynym niedzielnym spotkaniu legioniści ulegli 0-3 grającym w dużo mocniejszym niż zwykle składzie gościom z Karczewa. Na początku spotkania gola dla Legii zdobył Maciej Baranowski, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 33. minucie prowadzenie objęli zawodnicy Mazura, i nie oddali go już do końca, dokładając po przerwie dwa kolejne trafienia.

Sparingi:

Legia 93 5-0 ŁKS Łódź 93
Podopieczni Tomasza Sokołowskiego rozegrali w niedzielę ostatni sparing przed rundą wiosenną. Legioniści pewnie pokonali rówieśników z ŁKS-u. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Paweł Żywko 2, Sebastian Dąbrowski, Mateusz Romachów i Maciej Prusinowski.

Drukarz Warszawa 94 1-4 (0-1) CWKS Legia 94
gole dla Legii: Piotr Wypyszyński (x3; 3 asysty Maciej Ćwiąkała) oraz Maciej Ćwiąkała (z karnego).

Skład CWKS Legii 94: Damian Karczmarczyk - Bartek Błesnowski, Maciek Cwiąkała, Adrian Orlik, Krzysztof Wieczorek - Marcin Cybe, Piotrek Papież, Bartek Chłopecki, Kordian Miros - Piotr Wypyszyński, Arek Sikorski oraz: Paweł Mielczarek, Mariusz Pec, Patryk Protas, Krystian Kopeć, Łukasz Butkiewicz.

Dzisiejsze spotkanie było dla trampkarzy CWKS Legii ostatnim testem przed rozpocznającą się za tydzień w Legionowie rundą wiosenną. Na szczęście tym razem kontuzje nie przetrzebiły drużyny tak, jak w zeszłym roku. Nieobecni byli jedynie: Emil Rogowski (kontuzja), Artur Kaliciecki (kontuzja) i Bartek Chodakowski. Do przerwy "Wojskowi" prowadzili 1-0 po golu Piotra Wypyszyńskiego. Prowadzenie to mogło być jeszcze bardziej okazałe, jednak naszym graczom, w szczególności Arkowi Sikorskiemu, zabrakło nieco zminej krwi w polu karnym przeciwnika. W drugiej częsci meczu poszło już nieco łatwiej. Liczymy na to, że podobny wynik padnie również w najbliższym spotkaniu o punkty, z Legionovią.

2-1 35 min. Maks Brzosko

Po bardzo zaciętym pojedynku podopieczni trenera Jakuba Sowińskiego pokonali 2-1 rówieśników z Polonii w meczu sparingowym rozegranym w Hali Piłkarskiej na ul. Ks. Bolesława. Spotkanie było zacięte, twarde, a okazji z obu stron nie brakowało. Mimo szybkiego prowadzenia "Czarnych Koszul", szala zwycięstwa stopniowo coraz bardziej przechylała się na stronę legionistów. Nasi gracze opanowali środek pola i ich przewaga zaowocowała dwoma golami. W ostatecznym rozrachunku wygrana Młodych Wilków jest jak najbardziej zasłużona, ale poloniści okazali się trudnym i wymagającym przeciwnikiem.

4-1 60+3 min. Mateusz Żyro

W przeciwieństwie do poprzedniego pojedynku, mecz z Widzewem był wybitnie jednostronny. Goście z Łodzi byli wyraźnie mocniejsi fizycznie, jednak technika i organizacja gry były zdecydowanie po stronie Legii. Młode Wilki raz za razem bombardowały bramkę przeciwnika, jednak Korczakowskiemu, Wańkowi czy Leleno brakowało momentami skuteczności. Nie zabrakło za to efektownych wymian piłki i sztuczek technicznych. Wprawdzie moment dekoncentracji kosztował legionistów utratę gola, ale rozeźleni tym faktem nasi piłkarze zdołali jeszcze przed końcem spotkania zdobyć kolejną bramkę. Postawa w tym meczu rokuje bardzo dobrze przed rundą wiosenną.

Legia 99 8-2 Widzew Łódź 99

Spotkanie odbyło się bezpośrednio po pojedynku starszych o rok drużyn i miało podobny przebieg. Nasi zawodnicy byli jednak skuteczniejsi pod bramką przeciwnika, aplikując łodzianom aż osiem trafień.