Na nowym stadionie Zagłębia Lubin obowiązuje zakaz wnoszenia... słonecznika - fot. zaglebie-lubin.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kibicowskie inicjatywy: Słonecznik zakazany i tańsze kebaby

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Chociaż trwa już runda wiosenna i niewiele klubów oferuje jeszcze swoim kibicom karnety, to marketingowcy nie ustają w działaniach, by w kolejnych miesiącach zainteresowanie abonamentami było większe. Działacze podpisują umowy z firmami, w których kibice mają zniżki. Tak jest m.in. w Poznaniu i Bytomiu. Działacze Polonii ostatnio podpisali umowę na mocy której, fani będą mogli taniej kupować kebaby. Ciekawy zakaz wprowadzili działacze Zagłębia Lubin - na świeżo oddany do użytku stadion Dialog Arena nie będzie można wnosić słonecznika. Tymczasem na stadionie Lechii wprowadzono selekcję w młynie, która ma poprawić doping miejscowych.
Fani Lecha mogą tymczasem kupić nowy magazyn klubowy, a także płytę "Muzyka z szatni".

Bez słoniola w Lubinie
Na nowym stadionie Zagłębia Lubin wprowadzono zakaz wnoszenia... słonecznika. "O Dialog Arenie, która jest dumą Lubina, napisano wiele pochlebnych tekstów, obiektu zazdroszczą nam wszystkie kluby w Polsce. Nam bardzo zależy na tym, by na stadionie panował porządek, kibice w komfortowych warunkach oglądali mecze i bez przeszkód zagrzewali Miedziowych do walki. Właśnie dlatego w regulaminie obiektu wprowadzony został zapis o zakazie wnoszenia słonecznika na stadion i w trosce o wygląd Dialog Areny, będziemy go egzekwować" - informuje klub z Dolnego Śląska. Ciekawie brzmi również dalsze tłumaczenie działaczy Miedziowych. "Pamiętamy szare trybuny starego obiektu, które wyścielał dywan usłany z łupek słonecznika. Kiedy zawiał wiatr śmieci wirowały w powietrzu, psując tym samym stadionową atmosferę. Łupki były wszędzie, we włosach, na ubraniu, a nawet wpadały do oczu. W teatrze, kinie, czy na trybunach stadionu, każdy ma prawo dobrze się bawić i miło spędzać czas. A na mecze nie przychodzi się chyba po to, by jeść prażone ziarenka, tylko by oglądać mecz, wspólnie dopingować piłkarzy i emocjonować się atmosferą panującą na Dialog Arenie.
Kibicom, którzy nie będą przestrzegali zakazu śmiecenia słonecznikiem na trybunach, będzie on odbierany i wyrzucany. Klub nie próbuje się dorobić na kilku paczkach prażonych ziarenek, usuwamy słonecznik ze stadionu w trosce o nasz piękny obiekt" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Nowa tablica na Traugutta
W grudniu zeszłego roku na stadionie Lechii zamontowano nową tablicę świetlną. Tablica debiut zaliczyła na meczu ze Śląskiem. Wyświetlane są na niej: aktualna godzina, czas gry oraz wynik. Ponadto tablica posiada dodatkowy panel do wyświetlania reklam, czy nazwisk zawodników. Ponadto zapewnia widoczność do 250 metrów.

Magazyn Kolejorz
W sprzedaży pojawiła się nowa gazeta poświęcona polskiemu klubowi. "Kolejorz" to miesięcznik skierowany do kibiców Lecha. Gazeta ma ponad 80 stron, a w środku można znaleźć artykuły poświęcone zarówno piłkarzom, jak i kibicom. Numer pilotażowy ukazał się w lutym. Kolejny wyjdzie 1 kwietnia i od tego czasu "Kolejorz" ma wychodzić regularnie - na początku każdego miesiąca. Wydawcą magazynu jest Wydawnictwo FORUM. Roczna prenumerata kosztuje 107 złotych.

Muzyka z szatni
13 marca Lech wydał płytę muzyczną, na której znalazły się przeboje słuchane przez piłkarzy poznańskiej drużyny przed meczami. Krążek zatytułowany "Muzyka z szatni - przeboje piłkarzy Kolejorza" można kupić w różnych sklepach muzycznych. Każdy z zawodników wybrał po jednym ulubionym utworze, którego lubi słuchać w szatni. Na płycie znalazły się tylko dwa polskie kawałki.

W Elblągu walczą ze złodziejami
Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg rozpoczęło walkę z kibicami, którzy wchodzą na stadion przy Agrykola bez biletu. "Wyrzućmy ze stadionu złodziei" - pod takim hasłem prowadzona jest akcja mająca na celu finansowe wsparcie dla klubu. "Pragniemy Tobie gorąco podziękować za wsparcie jakiego udzielasz naszej ukochanej drużynie. Przychodząc na stadion oraz kupując bilet "na Olimpię", przyczyniasz się do rozwoju najstarszego i najlepszego klubu piłkarskiego w Elblągu. Twoje pieniądze pozwalają się Olimpii rozwijać, podnosić poziom organizacyjny klubu oraz sportowy drużyny. Wiemy, że do tej pory na trybunach obiektu przy Agrikola zasiadało wiele osób, które okradały Olimpię, nie płacąc za bilety. Mając na względzie dobro naszej Olimpii, wszystkie grupy jej kibiców, postanowiły pod przewodnictwem Stowarzyszenia 776 p.n.e. wyrzucić ze stadion ZŁODZIEI, którzy do tej pory bezkarnie okradali nasz klub" - czytamy w komunikacie Stowarzyszenia 776 p.n.e.

Napój kibiców Zawiszy
11 marca w sprzedaży pojawił się napój skierowany do kibiców Zawiszy Bydgoszcz. "Zawka Energy Drink" to napój energetyczny z Połczyna Zdroju wyprodukowany dla kibiców "Zetki". Część pieniędzy z jego sprzedaży zasili budżet klubu. Cena jednej puszki to ok. 3,20 zł.

W Lubinie bilety przez Internet
Od rundy wiosennej fani Zagłębia Lubin bilety na mecze swojej drużyny mogą kupować przez Internet. Do zakupu wejściówki konieczne jest jednak posiadanie karty kibica.

W Sosnowcu akcja FC
Na pierwsze wiosenne spotkanie Zagłębia z Rakowem Częstochowa, sosnowiczanie zaprosili kibiców z innych miast kibicujących dumie Zagłębia Dąbrowskiego. Na mecz zaproszono fanów z Zawiercia, Siewierza i Cieszyna. Największe zainteresowanie akcją miało miejsce w Zawierciu. Zarząd Zagłębia był natomiast pod olbrzymim wrażeniem promocji meczu Zagłębia w Łazach. Tamtejsi kibice o spotkaniu z Rakowem informowali na transparentach i plakatach w swoim mieście. FC z Łaz, a także fani z Wojkowic i Olkusza zostali przez klub zaproszeni na dwa najbliższe mecze przed własną publicznością - z Polonią Słubice i Nielbą Wągrowiec.

Lechista na Wembley
Jeden z kibiców Lechii Gdańsk, który zakupił karnet na rundę wiosenną, zobaczy finał Pucharu Anglii na stadionie Wembley. To nagroda, jaką przygotował dla swoich kibiców klub z Trójmiasta. Losowanie miało miejsce na meczu z Polonią Bytom w miniony weekend.

Tańsze kebaby dla Polonii Bytom
Działacze Polonii Bytom starają się skusić swoich kibiców do zakupu karnetów. Dlatego właśnie podpisują umowy z różnymi firmami, w których karneciarze będą mieli zniżki. I tak od połowy marca, każdy kto nabył abonament na mecze Polonii Bytom, będzie mógł taniej kupić kebab przy bytomskim rynku. "Przy zakupie wewnątrz lokalu każdy właściciel karnetu może zaoszczędzić 1,5 zł na kebabie lub 2 zł na zestawie obiadowym" - informuje klub z Bytomia. Lokal "Kebap Istambul" mieści się przy ulicy Rycerskiej 2.
W rundzie wiosennej abonamenty na mecze Polonii kupiło 1611 osób.

Polonia wpuszcza za darmo, ale liczy na datki
Polonia Warszawa zdecydowała się wpuścić swoich kibiców za darmo na mecz 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy z Arką Gdynia. Działacze liczą jednak na to, że fani dzięki temu chętniej wpłacać będą pieniądze na pomoc 17-letniemu piłkarzowi Marcovii Marki, Maćkowi. "Apelujemy do kibiców i wszystkich ludzi dobrej woli o liczne przybycie na mecz, ponieważ tylko duża frekwencja pomoże nam zebrać choć część pieniędzy potrzebnych na leczenie młodego adepta piłki nożnej" - apeluje zarząd klubu z Konwiktorskiej.

Selekcja w młynie Lechii
Kolejny klub ekstraklasy wprowadził specjalne zasady oglądania meczów z "młyna". Jesienią selekcję postanowił robić ŁKS, a od meczu z Ruchem (7 marca), podobnie dzieje się na Lechii Gdańsk. "W związku ze stanem zasiadającego pod Zegrem przy Traugutta "młyna", który jest nie do przyjęcia dla kibiców Lechii, od meczu z Ruchem Chorzów zostaną wprowadzone zmiany w zasadach przebywania i kibicowania w tym miejscu" - informuje Stowarzyszenie Lwy Północy. Aby wejść do młyna Lechii trzeba będzie posiadać białą lub zieloną koszulkę nałożoną na wierzch (koszulki sprzedawane będą pod gniazdem w cenie 5 zł), bądź bluzę lub kurtkę (zimą) oraz szalik Lechii bądź jednej ze zgód. Ponadto selekcji nie przejdą osoby pijane, nieznające podstawowych piosenek Lechii lub niesłuchające się "młyniarzy" oraz osoby, które "ewidentnie przyszły na randkę, czy też w celu zawarcia nowych znajomości z płcią przeciwną". "Koniec randek na młynie!" - mówią stanowczo przedstawiciele Stowarzyszenia.

Lechiści zapewniają, że nie będzie selekcji ze względu na wiek, czy płeć. Wprowadzone zasady nie będą obowiązywać jedynie na meczach zgodowych. "Zdajemy sobie sprawę, że wskutek selekcji zostanie ograniczona liczba osób kibicujących w „młynie”, ale mamy nadzieję, że powyższe zasady przyciągną do w to miejsce świeżą krew" - mówią organizatorzy akcji.

Nowy spiker na Legii
Po 12 latach Legia ma nowego spikera. Chociaż o odejściu Wojciecha Hadaja mówiło się już długo, to dopiero teraz faktycznie najbardziej rozpoznawalny polski spiker został odsunięty od swoich obowiązków. Choć oficjalnie poinformowano o tym, że Hadaj sam zrezygnował z pełnienia tej funkcji, media twierdzą, że było zupełnie inaczej, a spory wpływ na zmianę przy mikrofonie mógł mieć mecz ze Stalą Sanok. W czasie jego trwania do Hadaja "wyskoczył" Marek Jóźwiak, który miał pretensje o zbyt lajtowe fetowanie gola przez Hadaja. Od meczu z Górnikiem, obowiązki Hadaja (nadal pracującego w Biurze Prasowym KP Legia) przejął Michał Trzoska. Debiut nowego spikera wypadł mocno przeciętnie - nie chodzi jedynie o błędy, których nie ustrzegł się Trzoska, ale o brak entuzjazmu, z którego słynął Hadaj.

Odra Power w większej liczbie sklepów
O napoju energetycznym skierowanym do kibiców Odry Wodzisław już pisaliśmy. Wodzisławianie napój mogą kupować w coraz większej liczbie sklepów. Odra Power dostępna jest już nie tylko w Wodzisławiu, ale i Raciborzu, Mszanie, Rybniku, Pszowie, Rydułtowych, Radlinie, Żorach, Świerlkanach, Gorzycach i Godowie.

Piżama Zagłębia
Niewiele klubów piłkarskich ma w ofercie dla kibiców piżamę. Ostatnio właśnie na taki pomysł wpadli marketingowcy Zagłębia Lubin i do oferty klubowego sklepiku wprowadzili pomarańczową piżamę z misiem śniącym o lubińskim klubie. Produkt dostępny jest w kilku rozmiarach w cenie 35 złotych.

Poprzednie raporty:
Kibicowskie inicjatywy cz. I: klubowy tramwaj, goszczenie przyjaciół...
Kibicowskie inicjatywy cz. II: Goszczenie coraz popularniejsze, świąteczne pamiątki
Kibicowskie inicjatywy cz. III: Choinki, bombki i kodeks wyjazdowy
Kibicowskie inicjatywy cz. IV: Flying Lech, akcje charytatywne i współpraca z teatrem
Kibicowskie inicjatywy cz. V: Fani Ruchu nie chcą własnego logo
Kibicowskie inicjatywy cz. VI: WDŚ, miss kibicek i Odra PowerPiżama dla kibiców Zagłębia Lubin - fot. zaglebie-lubin.pl

Nowa tablica wyników na stadionie Lechii Gdańsk - fot. lechia.gda.pl

Klubowy miesięcznik Lecha Poznań - fot. magazynkolejorz.pl

Płyta z ulubionymi piosenkami piłkarzy Lecha
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.