Trenerzy Legii Jan Urban, Jose Antonio Vicuna oraz Jacek Magiera spotkali się z podopiecznymi Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci - fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

Spotkanie trenerów Legii z podopiecznymi hospicjum

Biuro Prasowe KP Legia - Wiadomość archiwalna

Trenerzy Legii Jan Urban, Jose Antonio Vicuna "Kibu" oraz Jacek Magiera spotkali się we wtorek z podopiecznymi Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Spotkanie odbyło się w domu jednego z dzieci w Sowiej Woli koło Czosnowa.
Wizyta przedstawicieli Legii była niezwykłym przeżyciem dla młodego Huberta. – Nie mogłem dziś usnąć, dużo myślałem o waszym przyjeździe – wyznał trenerom chłopiec, który przywitał gości w koszulce reprezentacji Polski.

- Mamy dla Ciebie przyjacielu szalik naszego klubu, zobacz jak będzie dobrze pasował do Twojej koszulki. No teraz to już będziesz kompletnym kibicem – przekonywał trener Urban.

Podobny podarunek trafił do drugiego z uczestników spotkania - chorującego na rdzeniowy zanik mięśni 11-letniego Łukasza.

- Była u mnie kiedyś aktorka Anna Guzik. Ograłem ją w warcaby, wiecie? – ciągnął rozmowę Hubert. – Szkoda, że jest taka kiepska pogoda, bo może byśmy mogli zagrać w piłkę – dodał.

Szkoleniowcy Legii opowiedzieli o swojej pracy i udzielili wyjaśnień we wszystkich nurtujących dzieci i ich opiekunów kwestiach, a na zakończenie spotkania trener Jan Urban zaprosił podopiecznych fundacji na mecze rozgrywane przy Łazienkowskiej.

W rundzie wiosennej stołeczny klub będzie zbierał pieniądze (akcja: „Kibicujesz, licytujesz, pomagasz”), które trafią na konto Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i pomogą odwiedzonym we wtorek Hubertowi i Łukaszowi oraz innym dzieciom znajdującym się pod jej opieką.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.