Legia 92 w ataku na bramkę GKP Targówek - fot. Bodziach

Młodzież: Dobre wyniki najstarszych roczników

Raffi i Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W sobotnich meczach dwóch najstarszych roczników Młodych Wilków legioniści zdobyli łącznie cztery punkty. Co prawda wynik Legii 91 z Kosą Konstancin może napawać optymizmem, ale jednak goście wystąpili w osłabionym składzie i z przebiegu gry to Legia była bliższa zdobycia trzech punktów. Wygrali natomiast i to dosyć pewnie piłkarze Legii 92. Legioniści w wyjazdowym meczu z GKP Targówek na Łabiszyńskiej strzelili trzy bramki. Legia 93, prowadzona przez Tomasza Sokołowskiego pauzowała - ze względu na zły stan boiska w Warce, pierwsze wiosenne spotkanie zostało przełożone na wtorek, 7 kwietnia.

Fotoreportaż z meczu Legii 92 - 30 zdjęć Bodziacha
Nie odbył się również mecz CWKS-u 92 z Naprzodem Brwinów, bowiem goście wycofali się z rozgrywek i legioniści trzy punkty zdobyli walkowerem.

Legia 91 0-0 Kosa Konstancin 90/91
Legia: Osuch - N. Starek, Bochenek (k), Wydra, Wasikowski - K. Starek, Stoch, Kamiński (46. Łukasik), Kostyra (80. Pechmann) - Górski (46. Podlecki), Cempa Ż (65. Piotrowski).

Mecz wyglądał inaczej niż dwa poprzednie spotkania tych drużyn, w których wyraźną przewagę miała drużyna z Konstancina. Przewaga Legii przez cały mecz nie podlegała dyskusji. Niestety naszym zawodnikom brakowało skuteczności w wykorzystywaniu sytuacji strzeleckich. W pierwszej połowie Kamiński i Cempa po dwa razy strzelali na bramkę przeciwnika, ale bez skutku. Uderzeniem z 40 metrów bramkarza Kosy próbował zaskoczyć Wasikowski. W końcówce pierwszej połowy Maciej Górski trafił w boczną siatkę. W 62. minucie Kostyra strzelił gola dla Legii (wcześniej piłka trafiła w poprzeczkę), ale sędzia odgwizdał spalonego i bramki nie uznał. W 78 minucie Kacper Starek znalazł się w sytuacji sam na sam, ale bramkarz obronił, a Podlecki z pięciu metrów nie potrafił skierować piłki do bramki. Kosa miała stosunkowo niewiele sytuacji podbramkowych, zagrażała głównie po stałych fragmentach gry. Bardzo dobrze prezentował się Wydra i Bochenek na środku obrony, którzy nie dopuszczali rywali pod pole karne. Aktywnie na prawym skrzydle grał Kacper Starek. Spotkanie obserwowali Jacek Mazurek i Piotr Strejlau. W najstarszym roczniku MW zagrało przecież kilku graczy Młodej Legii, którzy "załatali dziury" po kilku kontuzjowanych graczach podstawowego składu Młodych Wilków. W kolejnych spotkaniach do gry powinni już wrócić m.in. Mateusz Lisiecki i Mateusz Rosłoń.

GKP Targówek 0-3 Legia 92
0-1 26 min. Tietz (as. Furman)
0-2 60 min. Broniszewski (as. Rozwandowicz)
0-3 62 min. Kursa (as. Mikołajczyk)

Legia: Szumski (41. Chrostowski) - Mikołajczyk (75. Łopuszyński), Michalak, Cichocki, Delikat - Tietz (58. Kursa), Kopczyński, Furman (k), Mizgała (72. Adamczyk) - Broniszewski Ż, Rozwandowicz.

Spotkanie rozpoczęło się od uderzenia w słupek bramki Targówka w zamieszaniu podbramkowym. W 20 minucie Broniszewski uderzył obok bramki. 6 minut później po rzucie wolnym Furmana bramkę zdobył Tietz. Legia miała jeszcze jedną świetną okazję, ale Mizgała w sytuacji sam na sam uderzył tak, że bramkarz instynktownie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 47. minucie Rozwandowicz był sam na sam, ale bramkarz Targówka obronił. Chwilę później bramkarz Legii został wystawiony na próbę - obronił strzał lecący w okienko naszej bramki. W 58. minucie Kopczyński wypuścił Rozwandowicza i ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. W 60. minucie Rozwandowicz zagrał prostopadłą piłkę do Broniszewskiego, a ten położył bramkarza i uderzył w długi róg, podwyższając wynik na 2-0. Dwie minuty później Mikołajczyk przechwycił piłkę, wystawił ją Kursie, który w tempo wyskoczył zza pleców obrońcy i trafił w lewy róg, ustalając wynik meczu na 3-0. Mimo wysokiej wygranej, widoczny był brak pięciu podstawowych zawodników w składzie Legii.

KS Warka - Legia 93 przełożony
Pierwsze wiosenne spotkanie podopiecznych Tomasza Sokołowskiego zostało przełożone. Powodem takiego stanu był zły stan murawy w Warce. Spotkanie przełożono na wtorek, 7 kwietnia.

Legia 95 3-0 ZWAR Międzylesie
Podopieczni trenera Marcina Pawliny, podobnie jak jesienią, nie mieli łatwego zadania w pojedynku ze ZWARem. Wprawdzie szybko zdobyli gola, ale na kolejne bramki trzeba było czekaćdo samej końcówki meczu. Ostatecznie jednak przewagę udało się udokumentować dwoma kolejnymi trafieniami.

Legia 96 10-0 Huragan Wołomin

Legioniści bez trudu pokonali 8. w tabeli Huragan i umocnili się na prowadzeniu w tabeli Warszawskiej Ligi Młodzików. Legia ma 5 punktów przewagi nad Agrykolą, która jednak ma jeden mecz zaległy do rozegrania.

Legia 98 9-1 PKS Radość
Młode Wilki 98 rundę wiosenną rozpoczęły od pewnej wygranej z PKS Radość. Legioniści w spotkaniu rozegranym na bocznym boisku przy Łazienkowskiej nie dali żadnych szans piłkarzom Radości, aplikując im 9 bramek, tracąc przy tym tylko jedną.

Legia 99 5-3 SEMP Ursynów 99

Legioniści pokonali rówieśników z Ursynowa, a po tej kolejce znajdują się na czwartym miejscu w tabeli Ligi Orlików.

CWKS 92 3-0 wo. Naprzód Brwinów
Naprzód Brwinów wycofał się z rozgrywek i spotkanie na Oświatowej nie odbyło się. Legioniści otrzymali 3 punkty walkowerem.