Młode Wilki 92 tylko zremisowały z rówieśnikami z Polonii - fot. Raffi

Młode Wilki: derby na remis

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Najciekawiej zapowiadające się dzisiejsze spotkanie - derby juniorów młodszych - nieco rozczarowało poziomem i brakiem bramek. Grający w mocno okrojonym składzie, ale i dość ospali legioniści nie zdołali powtórzyć wyniku z jesieni i tylko zremisowali 0-0 z Polonią. Wygrali za to juniorzy starsi, którzy po dwóch golach powracającego po urazie Adriana Rajczaka pokonali 2-1 Okęcie. Niespodziewaną porażkę ponieśli za to młodzicy z rocznika 1996, którzy ulegli 2-3 Hutnikowi. Gole dla Legii zdobyli: Oskar Szmołda i Eryk Rakowski. Młode Wilki 99 pokonały z kolei 7-1 Ursus 99. Więcej szczegółów wkrótce.
Wyniki:

Okęcie Warszawa 90/91 1-2 (0-1) Legia 91
gole dla Legii: Adrian Rajczak (x2)

Spotkanie od wczesnej fazy ułożyło się dość korzystnie dla legionistów. Prowadzenie dla Młodych Wilków zdobył Adrian Rajczak. Gdy ten sam zawodnik podwyższył na 0-2 wydawało się, że jest już po meczu. W 70. minucie gospodarze wykorzystali jednak rzut karny i zrobiło się nerwowo. Mimo wszystko prowadzenie zostało utrzymane. Warto odnotować powrót do gry Rajczaka, Rosłonia, Dudy i Lisieckiego.

Legia 92 0-0 Polonia 92

Skład Legii: Chrostowski - Mikołajczyk (41' Widejko), Łopuszyński, Cichocki, Delikat - Adamczyk (41' Karniszewski), Kopczyński (57' Wolski), Furman (Kpt), Kursa (41' Mizgała) - Rozwandowicz, Tietz (41' Broniszewski).

Legioniści nastawieni byli na powtórzenie zwycięskiego wyniku z jesieni. Z drugiej strony z powodu udzału w meczach reprezentacji, kontuzji i innych przyczyn w meczu nie mogło zagrać kilku graczy podstawowego składu. Kilku kolejnych usiadło na ławce rezerwowych. Mimo to zmiennicy zaczęli dobrze, dynamicznie, wykorzystując akcje oskrzydlające. W 12. minucie Rozwandowicz wbiegł w pole karne i oddał strzał, jednak bramkarz gości odbił piłkę na róg. W kolejnych minutach przyszło jednak ostrzeżenie, że Polonia nie zamierza rezygnować z korzystnego wyniku - Kuba Chrostowski musiał dwukrotnie interweniować w groźnych sytuacjach. Po stronie Legii niezłe okazje mieli Kursa i Tietz, jednak uderzali nieprecyzyjnie. Także grająca konsekwentnie Polonia miała 3 okazje, jednak do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Legia grała od pewnego momentu bardzo ospale i zdawała się zaskoczona opporem przeciwnika.

Po przerwie trener Krzysztof Dębek wpuścił na boisko 4 graczy podstawowego składu, co wpłynęło początkowo pozytywnie na jakość gry. Szczególnie aktywny był na prawym skrzydle Piotr Karniszewski, który już w 49. minucie mógł uzyskać prowadzenie. Goście jednak nie rezygnowali i sami stwarzali zagrożenie, zwłaszcza strzałąmi z dystansu. Od 56. minuty Polonia grała w 10-tkę (2. zółtą kartkę otrzymał za komentowanie decyzji arbitra Ochnik), mimo to ani Wolski, ani Broniszewski, ani też uderzajacy kilkakrotnie z dytansu Furman nie zdołali zdobyć gola. Zabrakło chyba nieco zęba i pomysłu na sforsowanie twardej obrony Polonii.

Legia 93 6-0 Broń Radom
gole: Prusinowski (x2), Latos, Majszczyk, Paczulski, Długołęcki.

3-2 64 min. Eryk Rakowski

Skład Legii: Siedlecki (36' Koncki) - Baranowski, Ozga (36' Najemski), Gorczyca, Słoń - Szmołda (43' Morawski), Podsiadło, Kostylew (45' Makowski), Rakowski - Knyziak, Suchanek.

Młode Wilki z rocznika 1996 odniosły pierwszą porażkę w tym sezonie, ulegając w Łomiankach Hutnikowi. Gospodarze szybko stworzyli sobie dwie okazje - drugą z nich na bramkę zamienił Dominik Dąbrowski. Legioniści próbowali odrabiać straty, ale poza strzałem Suchanka mieli kłopoty ze stworzeniem klarownych sytuacji. Trwał zaciety bój w środku pola. W 28. minucie na 2-0 podwyższył mierzonym lobem grający do niedawna w CWKS Piotr Strzemecki, jedna z wyróżniajacych się postaci tego spotkania. Błskawiczna była jednak odpowiedź Legii - akcję zespołu zakończył celnym strzałem wbiegający z prawego skrzydła Oskar Szmołda. W drugiej połowie legioniści uzyskali sporą przewagę w polu, jednak nie mogli trafić do bramki. Aktywny dziś Rakowski, Knyziak i Suchanek strzelali celnie, ale ich uderzenie padały łupem rosłego Jana Górskiego. Gdy wydawało się że gol paść musi... padł, ale dla Hutnika. Strzemecki uderzył z ponad 30 metrów i podwyższył na 3-1. Ponownie odpowiedź była błyskawiczna. Przepięknym strzałem popisał się Eryk Rakowski, a futbolówka wylądowała w okienku. Na więcej goli zabrakło czasu, a hutnicy czterokrotnie groźnie kontrowali - w poprzeczkę trafił Zakrzewski, a trzykrotnie aktywnego Strzemeckiego powstrzymał dobrze grający na przedpolu Bartek Koncki.