Jan Urban rozmawia z Aleksandarem Vukoviciem - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA

Urban: Nienawidzę takich meczów

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Przed meczem w Gliwicach Jan Urban przestrzega przed lekceważeniem rywala. "Szczerze mówiąc, to nienawidzę takich spotkań. To mecze-pułapki. Każdy już nam dopisał trzy punkty i myśli o meczu z Lechem Poznań. Dlatego wiem, że takie spotkanie jest niewygodne dla piłkarzy. Oni wiedzą, że przeciwnik jest teoretycznie słabszy, a ja nie lubię takiego myślenia" - mówi trener Legii, dodając, że jego drużyna nie może sobie pozwolić na stratę punktów.
Na korzyść gospodarza jutrzejszego meczu ma przemawiać ligowa statystyka. "Piast strzela mało goli, ale także sam traci bardzo mało. To pokazuje, że wygraną zawsze trzeba im wyrwać" - uważa Urban, dodając, że choć Piast do potentatów nie należy, to każdego rywala należy szanować. "Nigdy nie lekceważyłem rywala. I tym razem szanuję przeciwnika. Teoretycznie nie ma tam zawodników o wielkich nazwiskach. Ale na takich piłkarzy jak Olszar będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę. My straciliśmy już za dużo punktów na wyjazdach, żeby pozwolić sobie na kolejne potknięcia."

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.