REKLAMA
REKLAMA

Marta Dziadura zakończyła karierę

Bodziach, źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Pięciokrotna mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym, Marta Dziadura postanowiła zakończyć sportową karierę. Była zawodniczka Legii podjęła tę decyzję w wieku 27 lat. Informacja wypłynęła podczas ogłoszenia kadry Polski na lata 2009-2016, w której zabrakło Dziadury. "Marta nie będzie przygotowywać się z nami nawet do igrzysk w Londynie. W ubiegłym roku skończyła studia na warszawskiej AWF, ale już wcześniej zdecydowała, że będzie trenować tylko do igrzysk w Pekinie" - wyjaśnia Stanisław Pytel, dyrektor sportowy związku i trener reprezentacji.
"Mam nadzieję, że jeszcze wróci do tej dyscypliny, chociażby w roli trenerki" - dodaje Pytel.

"Nie planowałam zostać do igrzysk w Londynie. O swojej decyzji poinformowałam trenera już po igrzyskach w Pekinie. Może gdybym pojechała tam i zdobyła medal, byłoby inaczej. Nie tęsknię za pięciobojem jako sportem, bardziej za ludźmi. Tworzyliśmy wspaniałą rodzinę. Brakuje mi tych spotkań, ale przyszedł moment, by odpocząć" - mówi sama zawodniczka. W Pekinie Polskę reprezentowały Paulina Boenisz i Sylwia Czwojdzińska.

Po zakończeniu studiów Dziadura przeprowadziła się z Warszawy do Ełku, gdzie nie miała możliwości trenowania na odpowiednim poziomie. "Tam nie ma możliwości trenowania na wysokim poziomie. Nie ma klubów, a samemu trudno się zmotywować" - mówi.

Dziadura zdobyła 5 złotych medali Mistrzostw Świata:
- w 2004 roku w Moskwie w sztafecie
- w 2006 roku w Gwatemali drużynowo, indywidualnie i w sztafecie
- w 2008 roku w Budapeszcie drużynowo

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.