REKLAMA
REKLAMA

Wraca herb! Ale tylko na pamiątki...

Woytek, źródło: własne/Biuro Prasowe KP Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Z jednej strony bardzo radosną, a z drugiej dość dziwną decyzję podjęli dziś włodarze Legii. Otóż do sprzedaży zostaje wprowadzona nowa kolekcja pamiątek, z czerwono-biało-zielono-czarnym herbem z "eLką" w kółeczku - nareszcie! Prawa do historycznego znaku, który ponad pół wieku identyfikował Legię, KP Legia nabył w październiku ubiegłego roku przejmując je od rozpadającego się stowarzyszenia CWKS Legia. Jednocześnie jednak prezes Leszek Miklas poinformował, że oficjalnym herbem KP Legia Warszawa pozostanie czarna tarcza z białą "eLką" wprowadzona 2 lata temu.

Gadżety będą już dostępne w oficjalnym sklepie Legii od soboty, a kolekcja nosi nazwę "Legia Respekt".

"Oficjalnym herbem Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa pozostanie ten historyczny z 1916 roku. Chcemy jednak dać możliwość posiadania gadżetów Legii z herbem z 1957 roku tym wszystkim, dla których ma on szczególne znaczenie. Szanujemy naszą tradycję. Wiemy, że jest grupa kibiców, która czekała na tę kolekcję. Teraz, gdy wreszcie uregulowana została w pełni sprawa praw do wykorzystania symbolu klubu z 1957 roku, możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych sympatyków" – mówi w komunikacie prasowym prezes Legii Leszek Miklas.

9 na 10 kibiców chce powrotu do herbu na którym się wychowało, dlaczego więc Legia nie chce w tej sprawie wysłuchać w zasadzie jednogłośnego głosu kibiców? Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że zielona tarcza będzie sprzedawała się o niebo lepiej, niż czarna. Naturalnym krokiem powinno więc być przeniesienie go na koszulki i ustanowienie oficjalnym, który jest najbardziej rozpoznawalnym herbem w Polsce - tym bardziej, że sprawa praw wykorzystania tego symbolu została uregulowana, czyli został spełniony warunek o którym klub pisał 2 lata temu:

"Decyzja o powrocie do naszego pierwszego herbu, stworzonego przez Legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego podyktowana została wieloma względami.
Jednym z najważniejszych jest oczywiście konieczność posiadania przez nasz Klub wyłącznego prawa do korzystania z własnego logo.
(...)
Przez ostatnie 10 lat od czasu powstania sportowej spółki akcyjnej klub piłkarski korzystał na takich samych zasadach jak inne sekcje CWKS z prawa do posługiwania się herbem wprowadzonym w 1957 roku. W tym czasie rozważane były wszystkie możliwe warianty umożliwiające klubowi piłkarskiemu korzystanie na zasadzie wyłączności z herbu z 1957 roku, lub wspólne zarządzanie tymże razem z CWKS-em.

Wszystkie te próby zakończyły się niepowodzeniem."


Sytuacja ulegała zmianie, więc publicznie zadajemy pytanie władzom KP Legia Warszawa: Dlaczego Legia nie zamierza wrócić do czerwono-biało-zielonej tarczy z czarną "eLką" w kółeczku?
Oby wypuszczenie pamiątek okazało się pierwszym krokiem do pełnego i jak najszybszego powrotu herbu.

Poniżej przypominamy wyniki sondy, którą przeprowadziliśmy po przejęciu pełni praw do herbu przez klub.

W związku przejęciem przez ITI CWKS Legia, Twoim zdaniem KP Legia powinien wrócić do herbu stanowiącego dotychczas własność CWKS (zielona tarcza)?
84.1% - tak (8495)
9.1% - nie, powinien pozostać przy obecnie używanym (czarny) (924)
6.7% - nie ma dla mnie znaczenia, którego z tych dwóch herbów będzie używał (680)
Suma głosów: 10099


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.