Czesław Michniewicz podglądał legionistów na obozie w Hiszpanii - ot. turi
REKLAMA

Michniewicz: Szybkie podania. Legia ma ich więcej

źródło: Sport.pl - Wiadomość archiwalna

"Najważniejsze będą pierwsze podania po przechwyceniu piłki od rywala. W Legii nawet Choto potrafi dokładnie podać do szybkiego Chinyamy, o Rogerze, Iwańskim i Gizie nie wspominając" - mówi Sport.pl były trener Lecha poznań Czesław Michniewicz, analizując szanse w niedzielnym szlagierze.

"Lech ma tylko jednego piłkarza umiejącego szybko podać piłkę - Stilicia. Z Bośniakiem jest kłopot, bo nie lubi twardej gry. Ktoś musi mu wywalczyć piłkę, i to najlepiej blisko bramki Legii" - analizuje Michniewicz.

Jego zdaniem poznaniacy skazani są na ataki środkiem, nie mają klasycznych skrzydłowych. "A w Legii jest Rybus i schodzący na bok Roger, przez co jej atak jest bardziej urozmaicony" - dodaje trener.

Michniewicz zwraca tez uwagę, że obie drużyny grają w pomocy bardzo blisko siebie. "Dzięki temu po odbiorze jednym podaniem można ominąć pięciu piłkarzy linii środkowej, tak by napastnik znalazł się tylko przed obrońcą. Słabsze zespoły tego nie wykorzystują, kiedy widzą tak wielu piłkarzy w środku pola, szybko tracą piłkę. W niedzielę stać na takie zagrania obie drużyny" - mówi. To z kolei oznacza, że w niedzielę wszystko zależeć będzie od napastników. Lewandowski jest - zdaniem Michniewicza - od Chinyamy młodszy, ale zdecydowanie lepszy taktycznie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.