Marcin Smoliński nie miał zbyt wielu okazji by zagrozić bramce Legii - fot. Mishka

Pod lupą LL! - Marcin Smoliński

Woytek - Wiadomość archiwalna

Przed rundą wiosenną Marcin Smoliński został wypożyczony do końca sezonu do Łódzkiego Klubu Sportowego. W sobotę kibice bardzo ciepło powitali rodowitego warszawiaka, a "Smoła" zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika przeciwko swoim kolegom z Legii. Postanowiliśmy przyjrzeć jego grze. Występ Smolińskiego możemy ocenić jako tylko poprawny, ponieważ starał się wspomagać osamotnionego napastnika Ostalczyka, ale nie przyniosło to łodzianom żadnych efektów bramkowych.

W pierwszej części gry w pojedynkach jeden na jeden górą był Dickson Choto. W 32. minucie "Smoła" popisał się sprytnym lekkim lobem i wystawił piłkę na 15 metr Ostalczykowi, ale ten nie zdołał pokonać Muchy. Tuż przed przerwą, wypożyczony legionista pobiegł sam w kierunku bramki Legii, ale został zatrzymany przez Pance Kumbeva.

W sumie Marcin Smoliński oddał trzy strzały w kierunku bramki Jana Muchy, ale wszystkie były niecelne. Najgroźniej było w 85. minucie, jednak jego uderzenie z lewej strony pola karnego przeleciało 2-3 metry obok słupka.

Poniżej prezentujemy meczowe statystyki Marcina Smolińskiego (w nawiasie pierwsza + druga połowa).