REKLAMA
REKLAMA

ME: Legia z Wisłą w poniedziałek o 12

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek na bocznym boisku Legii rozegrane zostanie spotkanie Młodej Ekstraklasy pomiędzy Legią a Wisłą. Chociaż większość spotkań ME obserwuje zaledwie garstka widzów, tym razem fanów zapewne byłoby znacznie więcej. Spotkanie zaplecza pierwszych zespołów Legii i Wisły zapowiada się bardzo ciekawie, ale większej widowni na Łazienkowskiej nie należy się spodziewać. Wszystko za sprawą godziny rozpoczęcia zawodów. Te odbędą się w poniedziałek, w samo południe. Wszystko za sprawą... sporego obłożenia bocznych boisk Legii. "Nie chcieliśmy odwoływać treningów grup młodzieżowych Legii i dlatego zdecydowaliśmy się na grę o godzinie 12" - mówi LegiaLive! trener Młodej Legii, Piotr Strejlau.

Spotkanie nie może odbyć się na płycie głównej, bowiem dzień wcześniej na tej murawie odbędzie się spotkanie Legii Champions w czasie "Dnia Otwartego" na Legii. Wstęp na mecz Młodej Legii jest bezpłatny - kibice mogą obserwować je, tak jak w przypadku poprzednich meczów, przez parkan od strony ulicy Myśliwieckiej.

Na razie nie wiadomo, czy w spotkaniu zagrają zawodnicy pierwszej drużyny. "Taką decyzję podejmie trener Urban i na razie nie wiemy, czy ktoś z kadry pierwszej drużyny wystąpi w Młodej Ekstraklasie" - mówi Strejlau.

Młodzi zawodnicy Legii w tabeli Młodej Ekstraklasy tracą do wiślaków trzy punkty, a mecz z rywalem z Krakowa traktują bardzo poważnie. "Mobilizacja wśród zawodników na pewno będzie większa. Co prawda jest to dla nas normalny mecz ligowy, ale młodzi gracze zdają sobie sprawę, że grają z Wisłą. Z drugiej strony praktycznie co mecz nasi rywale mobilizują się na mecze z nami. W nich pojedynki z Legią również wyzwalają dodatkową mobilizację" - mówi Strejlau.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.