Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Poniedziałek, 18 maja 2009 r. godz. 23:11

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia Legii: Pierwszy mecz międzynarodowy

Bodziach

Jak już informowaliśmy, piłkarze Legii zapewnili sobie grę w europejskich pucharach w sezonie 2009/10. Na razie nie wiemy jednak czy legioniści zagrają w Lidze Mistrzów, czy Lidze Europejskiej, ani od której rundy rozpoczną rywalizację. Natomiast 87 lat temu piłkarze Legii rozegrali pierwsze międzynarodowe spotkanie - choć jeszcze nie w europejskich pucharach. 18 maja 1922 roku piłkarze Wojskowego Klubu Sportowego po raz pierwszy zmierzyli się z drużyną z zagranicy, a wynik meczu pozostawiał wiele do życzenia.
Na boisku Agrykoli WKS przegrał z praską Victorią Żiżkov aż 2-9 (0-4). "Beznadziejna gra bramkarza Suchodolskiego. Koenigil grał po kontuzji, najlepsi Stopa, Fleiszman i Misiński, z ataku Sobolta strzelec dwóch bramek, Suchodolski mógł obronić 5 bramek" - pisał "Tygodnik Sportowy" nr 56/22 z 26 maja 1922.

Dokładnie miesiąc później nasz klub rozegrał kolejne spotkanie z rywalem z zagranicy. Spotkanie z Ostrawską Slavią zakończyło się również wysoką porażką 1-7.

18.05.1922: WKS 2-9 (0-4) Victoria Żiżkov
Bramki dla Legii: Eugeniusz Sobolta 2Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!