Kolarstwo: Janiszewski w koszulce lidera na Karpacki Wyścig Kurierów

Bodziach, źródło: własne / Polska Zbrojna / Polska the Times - Wiadomość archiwalna

Sylwester Janiszewski z grupy Legia-Felt wygrał prolog Karpackiego Wyścigu Kurierów, który odbył się na krętych uliczkach w centrum Tarnowa. Trzecie miejsce zajął drugi z kolarzy Legii - Tomasz Repiński. W zawodach startowało 73 kolarzy do 23 lat z Rosji, Bułgarii, Ukrainy i Polski. Janiszewski przejechał 1 kilometr w czasie 1 min 19,87 sek. Tomasz Repiński miał czas o 2,42 sekundy gorszy.
Zwycięzca prologu wyruszył na trasę pierwszego etapu z Wierzchosławic do Szerzyny (odcinek liczący 122 km) w pomarańczowej koszulce lidera. Tomasz Repiński wystartował w koszulce różowej, przeznaczonej dla najlepszego górala. Obaj legioniści liczą, że na górskich etapach spiszą się nie gorzej niż na pierwszej czasówce. Czteroetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Niedzicy.

Etap pierwszy (z Wierzchosławic do Szerzyny) wygrał Piotr Gawroński (Kadra Polskiego Związku Kolarskiego). Ostatni etap Karpackiego Wyścigu Kurierów rozegrany zostanie w sobotę. Start nastąpi o godz. 10 na Rynku w Maniowych. Po rozegraniu czterech górskich premii i trzech lotnych finiszów około godz. 13.15 powinni dotrzeć do mety w Niedzicy Polana Sosny. Wtedy poznamy zwycięzcę tego emocjonującego wyścigu.