REKLAMA

KP Legia skieruje sprawę antysemickich okrzyków do sądu

Bodziach, źródło: KP Legia Warszawa / własne - Wiadomość archiwalna

Wczoraj Komisja Ligi poinformowała o nałożeniu na Klub Piłkarski Legia grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych za wznoszenie okrzyków o treści antysemickiej w czasie meczu z Polonią Bytom. Jak informuje klub z Łazienkowskiej w dzisiejszym komunikacie, Legia będzie dochodziła na drodze cywilnej zwrotu orzeczonej kary od osób, które skandowały niedozwolone okrzyki. Materiały z monitoringu zostały przekazane policji. Poniżej treść komunikatu klubu:

"Zarząd Klubu Piłkarskiego Legia informuje, że wobec wszczętego przez policję postępowania w sprawie, przekazane zostały materiały z monitoringu, na których utrwalone są osoby wznoszące te okrzyki. Osobom tym grożą surowe sankcje karne, z karą pozbawienia wolności włącznie. Klub ze swojej strony będzie dochodził na drodze cywilnej zwrotu orzeczonej kary od osób, które zostaną zidentyfikowane jako skandujące niedozwolone okrzyki.

Raz jeszcze z całą mocą podkreślamy, że na stadionie Legii nie ma miejsca na eksponowanie żadnych fobii, nienawiści i ideologii mających na celu jakąkolwiek dyskryminację. Stadion nie jest miejscem na propagowanie nienawiści do kogokolwiek czy czegokolwiek. Stadion ma być miejscem sportowej rywalizacji, w której założeniu nie ma miejsca na tego typu zachowania. Wszyscy, którzy skandowali czy będą skandować podobne hasła, niestety przyczyniają się do powstawania negatywnych opinii i stereotypów o wszystkich kibicach Legii" - czytamy w komunikacie prasowym KP Legia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.