ME: Ruch 2-2 Legia

Bodziach, źródło: niebiescy.pl - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś na bocznym boisku Ruchu, ostatnim meczu Młodej Ekstraklasy, młodzi legioniści zremisowali z najlepszym zespołem rozgrywek 2-2. W bramce Legii całe spotkanie rozegrał Machnowskij, a inny zawodnik pierwszej drużyny, Tito cały mecz spędził na ławce. "Kostia" skapitulował już w 13. minucie, kiedy Babiarz pokonał go z rzutu karnego. Minutę później do remisu doprowadził Daniel Jezierski. W 18 minucie ponownie na prowadzenie wyszli chorzowianie. Nawet wyrównująca bramka zdobyta przez Legię w 57 minucie gry nie zabrała chorzowianom tytułu mistrza Młodej Ekstraklasy.

Legia rozgrywki Młodej Ekstraklasy zakończyła na miejscu siódmym. W 30 meczach podopieczni Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika zdobyli 42 punkty (wygrali 12 spotkań, zremisowali 6 i przegrali 12).

W spotkaniu z Ruchem zadebiutował w rozgrywkach ME, po 4 latach spędzonych w Młodych Wilkach, 18-letni Adrian Rajczak. Zawodnik rodem z Wyszkowa moze występować na pozycji napastnika bądź lewego pomocnika.

Młody Ruch 2-2 (2-1) Młoda Legia
1-0 13 min. Bartłomiej Babiarz (karny)
1-1 14 min. Daniel Jezierski
2-1 18 min. Maciej Mizgajski
2-2 57 min. Maciej Górski

Ruch: Struski - Babiarz, Ninković, Szczypior, Lesik - Domżalski, Mizgajski, Lisowski, Brzozowski (46. Czaicki) - Haftkowski (76. Szubert), Janoszka (46. Flis).

Legia: Machnowskij - Zaborowski, Świdzikowski, Lewandowski, Tomczyk, Wasikowski (78. Rajczak), Zbozień, Koziara (46. Banasiak), Jezierski (85. Kamiński), Kosecki, Górski.

Żółte kartki: Mizgajski, Lesik, Janoszka - Machnowskij, Lewandowski, Tomczyk, Zaborowski, Kosecki.