Racowisko w wykonaniu fanów Legii na meczu decydującym o awansie CWKS- u - fot. Bodziach

CWKS 3-1 Sparta II. CWKS w okręgówce! (video)

Bodziach i Raffi - Wiadomość archiwalna

Piłkarze CWKS-u zapewnili sobie dzisiaj awans do ligi okręgowej na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek A klasy. Legioniści przed własną, liczną publicznością pokonali rezerwy Sparty Jazgarzew 3-1. Po meczu piłkarze wraz z kibicami świętowali powrót po rocznej przerwie do okręgówki. Za tydzień ostatnia seria gier obecnego sezonu, ale legioniści punkty za mecz z rezerwami Korony Góra Kalwaria otrzymają walkowerem (Korona wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej).

Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Bodziacha

Początek spotkania nie zwiastował końcowego sukcesu, bowiem w pierwszej połowie lepszą drużyną byli goście. Mimo to prowadzenie objęli legioniści, którzy wykorzystali jedyną dogodną sytuację w pierwszej połowie. Radość nie trwała długo i Sparta doprowadziła do remisu po błędzie naszego bramkarza.
Na szczęście w drugiej połowie Legia przeważała zdecydowanie, czego efektem były dwie bramki, a to i tak najniższy wymiar kary. Legioniści trafili m.in. w słupek, a raz piłkę z linii bramkowej po strzale Świerczewskiego musiał wybijać obrońca Sparty. 5 minut przed końcem spotkania fani Legii odpalili na trybunach 80 rac. Warto dodać, że kibice przez całe spotkanie bardzo głośnym dopingiem wspierali swój zespół, a na płocie wywiesili transparent "Bójcie się chamy, do okręgówki wracamy". Po meczu fani wraz z zawodnikami świętował upragniony awans do wyższej ligi.

CWKS Legia 3-1 (1-1) Sparta II Jazgarzew
Bramki dla CWKS-u: Kamil Karpiński 2, Tomasz Świerczewski

Skład CWKS: Śmigasiewicz - Gępczyński, Guz, Zdzieszyński, M. Jasiński (69' P. Piotrowski), R. Jasiński, Brankiewicz, Czubak (80' W. Piotrowski), Karpiński (46' Adamuszewski) - Świerczewski, Zielonka