Młode Wilki 98 zostały wicemistrzami Warszawy żaków - fot. Raffi

Młode Wilki 98 wicemistrzami Warszawy żaków (video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze spisały się Młode Wilki z rocznika 1998 w rozegranym dziś na Agrykoli turnieju finałowym żaków (drużyn 7-osobowych). Podopieczni Ernesta Wasia ani razu nie zeszli z boiska pokonani, a dwa zwycięstwa i dwa remisy dały im srebrny medal. Jest on tym bardziej cenny, że został zdobyty w rywalizacji z drużynami z rocznika 1997. Legia miała nawet ogromną szansę na końcowe zwycięstwo, ale w ostatnim pojedynku nie zdołała wygrać z Białymi Orłami. Mistrzostwo okręgu warszawskiego przypadło zatem Polonii 97, dzięki lepszemu stosunkowi goli zdobytych i straconych.
W turnieju uczestniczyli zwycięzcy pięciu grup, na które podzielone były drużyny żaków "7-ek" w okręgu warszawskim. Mecze rozgrywano sytemem "każdy z każdym", 2x10 minut.

Legioniści rozpoczęli turniej bardzo dobrze, od pewnej wygranej z Ursusem. Pojedynek z Polonią był już dużo trudniejszy - poloniści bardoz przeważali fizycznie i starali się opanować środek pola, a nasi gracze niekiedy zapominali o swoich zadaniach na boisku, szczególnie w obronie. Mimo wszystko ciekawa i wyrównana remisowa pierwsza połowa zapowiadała emocje. Po przerwie do ataku przeszły "Czarne Koszule", jednak w bramce Legii doskonale spisywał się Janek Balawejder. Remis z mocnym przeciwnikiem postawił naszą drużynę w niezłej sytuacji. W meczu z Agrykolą Młode Wilki zagrały z zębem i z jeszcze większym polotem i objęły szybko prowadzenie po strzale głową Wańka. Goście próbowali odrabiać straty, ale akcje przeciwników przecinał doskonale spisujący się Kacper Orłowski, a strzały z dystansu wyłapywał Janek Ławcewicz. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale i tak było zasłużone i dało miejsce na podium. Od ostatniego meczu zależał tylko kolor medalu. W ostatnim pojedynku, z mającymi dotąd 0 punktów na koncie Białymi Orłami, legioniści na skutek braku koncentracji, mimo dużej przewagi, stracili dwa gole. Wprawdzie stratę odrobili, ale na zwycięską bramkę zabrakło czasu. Mimo to postawę naszej drużyny na tle starszych rywali należy pochwalić.