Radość Aleksandara Vukovicia po zdobyciu Pucharu Polski - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA

"Vuko": Legia zrobiła z Rogera kozła ofiarnego

źródło: Dziennik - Wiadomość archiwalna

Chce pan wrócić do Legii? - pyta Dziennik Aleksandara Vukovicia, który ma problemy w swoim klubie i prawdopodobnie będzie szukał nowego. "Myślę, że to nierealne. Niedawno przeczytałem, że trener Urban szuka lepszego pomocnika niż ja..." - odpowiada "Vuko", ale zaznacza, że w grę wchodzą jedynie zespoły z Serbii i Polski.

Vuković pokusił się o ocenę gry legionistów w zakończonym sezonie.

"Szkoda, że kolejny raz nie udało się wykorzystać dogodnej sytuacji. Martwi mnie, że na Łazienkowskiej już wskazano jednego winnego.
Odnoszę wrażenie, że chcą zrobić z Rogera kozła ofiarnego. Uważam, że to bardzo niesprawiedliwy osąd. Roger zawsze dawał z siebie wszystko, a to nie jego wina, że polska liga nie gwarantuje mu warunków potrzebnych do rozwoju. Po Euro był doskonały moment na to, by po przyjacielsku się rozstać, ale wówczas władze Legii nie zdecydowały się na transfer. Nie obwiniajmy o porażki Rogera, bo cała grupa zawodników grała dużo poniżej swoich możliwości. Jakby każdy grał tak jak Jan Mucha czy Piotrek Giza, to by nie było problemu" - ocenia Aleksandar Vuković.

"Ktoś musi wziąć na siebie odpowiedzialność za to, jak prezentuje się zespół. Jeśli jeden piłkarz prezentuje się słabo, cóż tak bywa, ale jeśli dotyczy to całej grupy, trzeba się zastanowić, z czego to wynika i kto zawinił. (...). Za formę drużyny odpowiedzialny jest trener. Urban to dobry szkoleniowiec i powinien nadal pracować w Legii, bo potrafi wyciągnąć wnioski i szybko się uczy. Ale nie spodobała mi się sytuacja gdy zapytał: "Kim miałem zdobyć mistrza?". Prawda jest taka, że Legia ma potencjalnie najlepszy zespół w lidze i piłkarzy nie gorszych od tych, którzy grają w Wiśle czy Lechu. Z takim składem powinna zdobyć mistrza. Nie pamiętam, żeby Maciej Skorża kiedykolwiek bronił się, że nie wygrywa z Legią, bo ma mniejszy potencjał. I nie chciałbym, żeby tak mówił trener Legii, skoro w ostatnich meczach Legia była pięć razy lepsza od Wisły, a krakowianie wygrali tylko raz i to na farcie. Jan Urban powinien poszukać przyczyn niepowodzeń gdzie indziej" - kończy Vuković.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.