Prawdopodobnie przed rozpoczęciem nowego sezonu Roger odejdzie z Legii - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Miklas: Roger dostał od nas bajeczną ofertę

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Coraz więcej wskazuje na to, że Roger wkrótce odejdzie z Legii. Ostatnio w prasie Roger tłumaczył, że nie otrzymał od działaczy Legii nowej propozycji. Prezes Miklas tymczasem twierdzi, że Brazylijczyk otrzymał wymarzoną ofertę. "Nim nastał kryzys, Roger dostał od nas absolutnie bajeczną ofertę. Właściciele byli gotowi zrobić bardzo wiele, by go zatrzymać" - mówi Gazecie Wyborczej Miklas. Odnośnie pojawiającej się w prasie kwoty 480 tysięcy euro brutto za sezon nie chce się wypowiadać.


"Zawodnicy wyjeżdżający z Polski do klubów z Ligi Mistrzów mogliby tylko pomarzyć o zaproponowanej przez nas Rogerowi kwocie. On naszej oferty nie zaakceptował. Zażądał pieniędzy, jakie płaci się w bardzo dobrych klubach francuskich czy niemieckich. Gdybyśmy przystali na jego warunki, musielibyśmy zmniejszyć kadrę zespołu do pięciu-sześciu zawodników" - mówi Miklas.

Roger długo zastanawiał się nad ofertą Legii, aż... nadszedł kryzys i w czasie kolejnych rozmów klubu z menedżerem zawodnika, Legia zaoferowała mniej korzystną ofertę. Ta z miejsca została odrzucona. "Nawet nie chciał o niej dyskutować. Roger jest skoncentrowany, by wyjechać z Legii. Potwierdził to jego menedżer. Od Euro 2008 Roger poczuł, że jest stworzony do gry na wyższym poziomie. Stąd spadek formy i rozczarowanie jego grą. Brazylijscy piłkarze są albo szczęśliwi, albo nieszczęśliwi. Nie ma u nich stanów pośrednich i zimnego profesjonalizmu. Roger robił to, co musiał sumiennie, ale bez tej radości, którą gra w piłkę dawała mu wcześniej. Jest bardzo kurtuazyjny, opowiada, że dobrze się w Warszawie czuje, a Polsce sporo zawdzięcza. Ale z rozmów z nim i jego menedżerem wynika, że na Łazienkowskiej grać już nie zamierza" - mówi Gazecie prezes warszawskiego klubu.

Możliwości są dwie. Roger może odejść już teraz, a klub z Łazienkowskiej zarobi na nim 400 tysięcy euro, albo poczeka do zimy i wówczas odejdzie za darmo. Na razie nie było żadnych zapytań z Europy w sprawie kupna Brazylijczyka. Menedżer piłkarza wysłał natomiast jego CV do Olympiakosu Pireus i Panathinaikosu.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.