Już niebawem na bocznym boisku położona zostanie sztuczna murawa, która służyć będzie Młodym Wilkom - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA

Boczne boisko zostanie przykryte balonem

Bodziach, źródło: własne / Biuro Prasowe KP Legia - Wiadomość archiwalna

Wczoraj informowaliśmy o pracach związych z przesunięciem płyty głównej boiska na Łazienkowskiej, które zakończą się 15 lipca. Równocześnie od paru tygodni trwają prace na boiskach bocznych. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, boisko znajdujące się od strony ulicy Myśliwieckiej gotowe będzie 30 lipca. Wtedy treningi na nim rozpoczną piłkarze Młodej Legii. Zresztą na tym placu ćwiczyć będzie także młodzież Akademii Piłkarskiej Legii. Aby można było korzystać z niego przez cały rok, w planach jest przykrycie murawy w okresie jesienno-zimowym specjalnym balonem.

Na bocznym boisku od strony Myśliwieckiej nie ma już śladu po trawie. "Nawierzchnia boiska została zerwana. W ciągu najbliższych tygodni położona zostanie nowa, tym razem sztuczna trawa. Będzie to boisko o standardowych wymiarach, zgodnych z przepisami. Ze względu na swoją funkcjonalność będzie boiskiem całorocznym. Zamierzamy jako klub zainwestować w balon, czyli przykrycie tej murawy w okresie zimowym, co pozwoli trenować na nim przez okrągły rok" – mówi Marek Drabczyk, członek zarządu KP Legia.

Warto pamiętać, że modernizacja bocznych boisk finansowana jest przez miasto. Jest ona bowiem zawarta w umowie na budowę stadionu piłkarskiego przy Łazienkowskiej. W późniejszym terminie powstanie drugie boczne boisko (od strony trybuny Krytej), które na czas budowy trybuny zachodniej, wykorzystywane będzie jako zaplecze.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.