Legioniści zdobyli Puchar Oldbojów

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Oldboje Legii triumfowali w XV edycji Mazowieckiego Pucharu Oldbojów.

W rozegranym w poniedizałek na stadionie przy Blokowej meczu finałowym pokonali 5-1 drużynę Służewca. Wprawdzie to przeciwnicy pierwsi objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą legioniści wyrównali, a drugie 40 minut przebiegało już tylko pod ich dyktando. Jest to drugie zdobyte przez nich w tym sezonie trofeum, po wygranej w Mazowieckiej Lidze Olboyów. Po drodze do finału nasi oldboje pokonali Świt Warszawa, ZWAR Międzylesie i SENI Bródno. W finałowym spotkaniu w bramce Legii stanął, tak jak w ostatnich minutach meczu z Sampdorią... Marek Jóźwiak!

Spotkanie finałowe rozpoczęło się dla legionistów niedobrze, gdyż we wczesnej fazie meczu napastnik Służewca Andrzej Macieńko pokonał stojącego tym razem między słupkami Marka Jóźwiaka i było 0-1. Legia atakowała i jeszcze przed przerwą za sprawą Mirosława Trzeciaka zdołała doprowadzić do wyrównania. Duża mobilizacja w przerwie spowodowała, że w drugiej połowie gra naszych oldbojów wyglądała lepiej; pewnie grająca, kierowana przez Piotra Mosóra obrona nie dopuszczała do zbyt wielu sytuacji pod nasza bramką, a w razie zagrożenia pewnie w bramce spisywał się Jóźwiak, mający przecież na koncie doświadczenia bramkarskie z meczu z Sampdorią Genua ;-) Oprócz ww. zawodników, w drużynie Legii wystąpili również m.in. Robert Gostyński, Tomasz Sokołowski, Zbigniew Tietz, Dariusz Dziekanowski, Janusz Wojcieszkiewicz, Paweł Przewdziecki i Piotr Barchwic. Za sprawą Przewdzieckiego i Dziekanowskiego legioniści szybko powiększyli swoje konto bramkowe, a ostatecznie wygrali aż 5-1 i Puchar Warszawy wylądował w ich rękach!

Finał Mazowieckiego Pucharu Oldboyów: Legia 5-1 (1-1) Służewiec