Olimpia Elbląg w sezonie 2009/10 powinna wystartować w II lidze
REKLAMA

Olimpia raczej zagra w II lidze

Bodziach, źródło: własne / e-olimpia.com - Wiadomość archiwalna

Wczoraj w Elblągu odbyła się konferencja prasowa, na której prezes sekcji piłkarskiej Olimpii Maciej Romanowski miał przedstawić kibicom sytuację klubu, w związku z pojawiającymi się informacjami o nieprzystąpieniu ZKS-u do rozgrywek II ligi. Niestety po spotkaniu fani nie kryli zdziwienia - na konferencji nie dowiedzieli się niczego nowego. Wiadomo natomiast, że klub otrzyma większe pieniądze za reklamę Specjala na koszulkach oraz że znaleziono kilku nowych sponsorów. To powinno zapewnić start w grupie wschodniej II ligi.

Urząd Miasta obiecywał wesprzeć Olimpię finansowo w przypadku awansu do II ligi. Niestety obietnice prezydenta Elbląga, Henryka Słoniny okazały się niespełnione, bowiem klub otrzymał minimalnie większe pieniądze niż do tej pory, co sprawiło, że w budżecie brakowało 40% środków na nowy sezon. Prezes przyznał, że wycofanie Olimpii z II ligi było już niemal przesądzone, ale dzięki wsparciu kilku dodatkowych sponsorów, w przyszłym sezonie Olimpijczycy wystartują w drugiej lidze.

Wiadomo, że zawarta została nowa umowa sponsorska z Grupą Żywiec. Piłkarze Olimpii występować będą z logo Specjala na koszulkach, ale to znajdować się będzie na rękawach, a nie na przedzie koszulek. Kontrakt podpisany został na 12 miesięcy na kwotę wyższą niż w poprzednim sezonie i jest lepszy finansowo od pierwotnie przygotowanego przez Grupę Żywiec. Najbardziej prestiżowe miejsce na koszulkach Olimpijczyków nadal pozostaje wolne. W chwili obecnej jest dwóch chętnych do wykupienia praw do niego.

Prezes Romanowski zaapelował również do kibiców o liczne przychodzenie na spotkania swojej drużyny. Zdaniem prezesa frekwencja na poziomie 1,5-2 tys. kibiców na każdy meczu, zapewniłaby klubowi brakujące środki.

W czasie konferencji głos zabrał również prezes klubu, Zenon Lecyk, który skrytykował kibiców za próby protestu pod domem prezydenta Elbląga. Słowa wypowiedziane przez Lecyka nie przypadły do gustu fanom, którzy w każdy możliwy sposób walczą o przetrwanie swojego ukochanego klubu. Również na własną rękę prowadząc rozmowy z potencjalnymi sponsorami! Fani zarzucili działaczom opieszałość i czekanie "na łaskę" prezydenta miasta do ostatniej chwili.

Fani Olimpii zapowiedzieli, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w najbliższą środę 8 lipca wybiorą się pod Urząd Miasta, gdzie zamierzają protestować przeciwko polityce władz Elbląga, które niespełniły obietnic wobec Olimpii. Początek demonstracji o godzinie 14:30.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.