Młode Wilki 92 w finale Mistrzostw Polski!

Raffi i Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii z rocznika 1992 awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Dziś nasi gracze pokonali w rewanżowym meczu Bałtyk Koszalin 1-0. Bramkę na wagę awansu (w pierwszym meczu było 0-0) strzelił 3 minuty po przerwie Jakub Rozwandowicz. Spotkanie obejrzało aż 1400 widzów. Turniej finałowy odbędzie się w Ropczycach i Dębicy w dniach 7-11 lipca, a legioniści zmierzą się w nim z Lechem, Jagiellonią i Cracovią. Naszej młodej drużynie serdecznie gratulujemy awansu i życzymy sukcesu w finałach. Poniżej relacja z meczu.

Legioniści do Koszalina przyjechali dzień przed meczem. Pierwsza połowa spotkania oglądanego przez bardzo liczną rzeszę publiczności wyglądała bardzo podobnie do pierwszych 45 minut meczu w Warszawie. Legioniści przeważali (choć może nie tak wyraźnie, jak w pierwszym spotkaniu) i stworzyli wiele składnych akcji, z których parę mogło zakończyć się bramką. Świetną okazję miał Lisowski, ale jego dobry strzał zmierzający do bramki trafił w Broniszewskiego. Chwilę później piłka znalazła drogę do bramki gospodarzy, ale sędzia gola nie uznał. Równiez gospodarze dwukrotnie zagrozili naszej bramce.

Drugą połowę Legia rozpoczęła bardzo dobrze - już 3 minuty po zmianie stron, po szybkiej wymianie piłek Jakub Rozwandowicz wyprowadził nasz zespół na prowadzenie i w tym momencie Bałtyk do awansu potrzebował dwóch trafień. Do 60 minuty utrzymywała się lekka przewaga Legii, która miała jeszcze dwie okazje bramkowe. Później do głosu doszli gospodarze, a nasz zespół cofnął się do obrony. Na szczęście skutecznej. Grajacy bardzo ambitnie, choć przy wykorzystaniu stosunkowo prostych środków koszalinianie stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje. W pierwszej z nich świetną interwencją popisał się Szumski, który zapobiegł utracie bramki. Za drugim razem piłkę z linii bramkowej wybił Michalak.

Po ostatnim gwizdku sędziego nasza drużyna mogła świętować awans do turnieju finałowego. Legioniści zmierzą się w nim z Lechem Poznań, Jagiellonią Białystok i Cracovią (system każdy z każdym). Najlepsza drużyna w tabeli (przy równej liczbie punktów decydują wyniki bezpośrednich spotkań) zostanie Mistrzem Polski. Ostatni raz w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów legioniści występowali równo 40 lat temu - zdobywając wówczas złoty medal. Zespół Legii wyjedzie na turniej w poniedziałek, czyli dzień przed jego rozpoczęciem. Wiadomo już, że do gry gotowy będzie Przemysław Mizgała, który jeszcze dzisiaj musiał pauzować ze względu na niedawno wyleczoną kontuzję.