Legioniści meldują się w hotelu w Loipersdorfie - fot. turi
REKLAMA

Zgrupowanie w Austrii: Uwaga, powódź!

turi - Wiadomość archiwalna

Legioniści bardzo późno dotarli na zgrupowanie do Austrii. Na lotnisku w Wiedniu pojawili się chwilę przed godziną 21, a stamtąd autokarem dotarli do oddalonego o 200 kilometrów Loipersdorfu. W hotelu Austria Trend Life Resort Loipersdorf Sport zameldowali się tuż przed północą. Zdążyli tylko odebrać klucze do pokojów i natychmiast zniknęli w hotelowych czeluściach.

Austria przywitała naszą drużynę deszczem i chłodem. Początkowo na siedzibę letniego obozu działacze wybrali pobliską miejscowość Gussing, ale w ostatniej chwili musieli odwołać rezerwację w hotelu ActivSport. Gussing już od kilku dni ma problemy z wylewającą się z koryta rzeką. Jest mokro, nieprzyjemnie, a mieszkańcy przezornie składają przed bramami swoich domostw worki piasku. To na wypadek, gdyby pogoda nadal chciała płatać - tak jak dotychczas - figle. W Loipersdorfie ma być lepiej. Bazą treningową będzie jednak boisko położone w pobliskim Jennersdorfie. W tych okolicach trenują również inne drużyny - LegiaLIVE! napotkała np. autokar czeskiego Banika Ostrawa.

Legioniści dotarli na miejsce w minorowych nastrojach. Już w autokarze dowiedzieli się o tym, że Jakub Wawrzyniak został zdyskwalifikowany na rok za zażywanie niedozwolonych środków. "Wawrzyn" był załamany. Nie chciał komentować gorącej informacji, był naprawdę przybity. Także trener Jan Urban nie miał zamiaru na szybko odpowiadać na pytania "co dalej z Wawrzyniakiem?". Straszliwie zdołowanego obrońcę starał się podtrzymywać na duchu Bartłomiej Grzelak.

Piłkarze szybko zniknęli w swoich pokojach, bo już w czwartek rano czeka ich pierwszy trening. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 10.

fot. turi

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.