Legia Warszawa 2-1 FK Kubań Krasnodar

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym spotkaniu sparingowym podczas zgrupowania w Austrii legioniści wygrali z beniaminkiem rosyjskiej ekstraklasy 2-1. FK Kubań Krasnodar objął prowadzenie w 7. minucie, ale już w 20. minucie było 2-1 po dwóch golach Sebastiana Szałachowskiego. Po przerwie wynik meczu nie uległ zmianie.

Pierwsze minuty sparingu z FK Kubań nie były dla Legii szczęśliwe. Na początku przytrafiło się kilka niedokładnych podań, a już w 7. minucie Rosjanie objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie w pole karne i Jan Mucha nie miał szans przy obronie uderzenia Andrieja Topczi. W kolejnych minutach do głosu doszli legioniści, a konkretnie Sebastian Szałachowski. W 13. minucie "Szałach" wykończył akcję Radovicia, który wbiegł prawą stroną i idealnie wyłożył piłkę stołecznemu napastnikowi. Trzy minuty później mogło być już 2-1 - niemal kopia sytuacji bramkowej, ale tym razem we wszystko wmieszali się obrońcy. Co się odwlecze, to nie uciecze. Gdy na boiskowym zegarze była 20. minuta było już 2-1 dla wojskowych. Szybką kontrę rozpoczął Astiz, podał do Paluchowskiego, a ten dostrzegł Szałachowskiego, który strzałem po krótkim słupku dał prowadzenie Legii. Do końca tej części gry wynik nie uległ zmianie, choćznakomitą okazję na hat-tricka miał "Szałach", jednak nieczysto trafił w piłkę po akcji Wojciecha Szali.

W drugiej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli gracze FK Kubań, ale nie potrafili pokonać Jana Muchy. Dobrze spisała się także dwójka stoperów - Inaki Astiz kilkakrotnie w ostatniej chwili zażegnywał niebezpieczeństwo. Trener Jan Urban zdecydował się zaledwie na dwie zmiany. W 79. minucie na murawie pojawił się Marcin Smoliński, a cztery minuty później Kamil Majkowski. Kolejny sparing legioniści rozegrają już w poniedziałek - przeciwnikiem będzie chorwacki Varteks Varazdin.

Zapraszamy do lektury zapisu naszej tekstowej relacji LIVE!

Legia Warszawa 2-1 (2-1) FK Kubań Krasnodar
0-1 - 7 min. Andriej Topczu
1-1 - 13 min. Sebastian Szałachowski
2-1 - 20 min. Sebastian Szałachowski

Legia Warszawa: 82. Jan Mucha - 3. Wojciech Szala, 4. Dickson Choto, 15. Inaki Astiz, 11. Tomasz Kiełbowicz - 32. Miroslav Radović, 7. Piotr Giza, 8. Maciej Iwański, 46. Krzysztof Ostrowski (79' 28. Marcin Smoliński) - 20. Sebastian Szałachowski (83' 18. Kamil Majkowski), 14. Adrian Paluchowski

FK Kuban Krasnodar: 1. Aleksiej Botwiniew - 23. Georgij Dżyojew, 22. Asłan Zaswiejew, 14. Andrij Czagusz, 88. William Boaventura (45' 34. Aleksander Hohłow) - 25. Andriej Uszenin, 20. Dimitrij Gorbuszin (46' 9. Marco Ne), 11. Alan Kasajew (73' 94. Renat Baratow), 8. Artur Tisov - 10. Andriej Topczu, 17. Damane Traore (63' 18. Azat Bairjew)

żółte kartki: Andrij Czagusz (Kubań)