Legia Warszawa 3-2 Varteks Varażdin

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym spotkaniu rozgrywanym podczas zgrupowania w Austrii legioniści grali z dziesiątą drużyną ligi chorwackiej, Varteksem Varażdin. W pierwszej jedenastce wyszedł Marcin Mięciel, ale nowy napastnik Legii nie wpisał się na listę strzelców. Pierwszego gola po dośrodkowaniu Rzeźniczaka strzelił Maciej Rybus, kilka minut później wyrównał Goran Mujanović, a w 16. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Rybus. Od 33. minuty Legia prowadziła 3-1 po trafieniu Rogera. Wynik ustalili gracze Vartekstu siedem minut przed końcem - gola zdobył Sasa Hojski.

Zupełnie inną jedenastkę wystawił Jan Urban na mecz z Chorwatami. Po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć w akcji nowego napastnika Marcina Mięciela. Jednak w pierwszej połowie bohaterem był Maciej Rybus, który zdobył dwie bramki. Pierwsze trafienie zaliczył już w 7. minucie po dokładnym płaskim podaniu ze skrzydła Jakuba Rzeźniczaka. Radość legionistów nie trwała zbyt długo, bo w 10. minucie po błędzie Ariela Borysiuka wyrównał Goran Mujanović. Sześć minut później było już 2-1 i ponownie Rybus wpisał się na listę strzelców. Tym razem dobrą asystę zaliczył po rajdzie prawą stroną Kamil Majkowski. Jeszcze przed przerwą padł trzeci gol dla Legii. Trafienie Rogera było o tyle kuriozalne, że błąd popełnił golkiper Vertekstu, który wykopując piłkę trafił w Borysiuka, a piłka po odbiciu się od legionisty uderzyła w słupek i potoczyła się wzdłuż linii bramkowej.. gdzie był Roger i wpakował ją do siatki.

Po zmianie stron to Varteks miał więcej okazji do zdobycia bramek. W 64. minucie legionistów uratował słupek po strzale z ostrego kąta Gorana Mujanovicia. Trzy minuty później w miejsce Borysiuka i Mięciela weszli Ekwueme i Kosecki. Wynik został ustalony w 83. minucie. Sasa Hojski głową pokonał Machnowskiego. W środę legioniści rozegrają ostatni mecz podczas obozu w Austrii. Przeciwnikiem drużyny Jana Urbana będzie węgierski Zalaegerszeg.

Legia Warszawa 3-2 (3-1) Varteks Varażdin
1-0 - 7 min. Maciej Rybus
1-1 - 10 min. Goran Mujanović
2-1 - 16 min. Maciej Rybus
3-1 - 33 min. Roger Guerreiro
3-2 - 83 min. Sasa Hojski

Legia Warszawa: 1. Wojciech Skaba (46. Konstiantyn Machnowskij) - 25. Jakub Rzeźniczak, 26. Pance Kumbev, 20. Artur Jędrzejczyk, 17. Marcin Komorowski - 18. Kamil Majkowski, 16. Ariel Borysiuk (67' 30. Martins Ekwueme), 6. Guerreiro Roger, 28. Marcin Smoliński, 31. Maciej Rybus - 21. Marcin Mięciel (67' 26. Jakub Kosecki)

Varteks Varażdin: 1. Luka Besenić (46' 12. Denis Krklec) - 15. Nikola Tkalcić (69' 27. Ivan Conjar), 2. Zoran Ivancić (57' 25. Dino Skvorc), 19. Igor Prahić (57' 17. Adam Susac), 16. Andrija Balajić (57' 14. Karlo Simek) - 7. Goran Mujanović (78' 11. Filip Skvorc), 6. Roberto Puncec (72' 23. Zoran Lesjak), 18. Josip Golubar, 10. Miljenko Mumlek (72' 5. Luka Jagacić), 29. Sandro Bloudek (66, 30. Sasa Hojski) - 13. Nikola Frljuzec (60' 26. Andrej Vuk)

Zapraszamy lektury naszej relacji tekstowej relacji LIVE!.