REKLAMA

Legioniści na testach

Fumen i Bodziach - Wiadomość archiwalna

Jacek Skrzyński oraz Damian Zbozień, którzy jeszcze wiosną występowali w barwach Młodej Legii, poszukują nowych klubów. Z 19-letnim bramkarzem sytuacja jest jasna, gdyż wraz z końcem czerwca Skrzyńskiemu wygasł kontrakt i jest teraz wolnym zawodnikiem. Jednak ani w Zawiszy Bydgoszcz, ani w Górniku Polkowice, piłkarz nie zagrzał na dłużej miejsca. Być może nowym klubem okaże się Dąb Dębno.
W sobotę były piłkarz Legii stanął między słupkami III-ligowca w towarzyskim meczu z Pogonią Szczecin. Górą byli nasi przyjaciele, którzy wygrali 2-1.

Natomiast w barwach Dolcanu Ząbki wystąpił Damian Zbozień. Podstawowy zawodnik Młodej Legii zagrał w sobotnim sparingu z Rakowem Częstochowa. Spotkanie rozegrane w Cieszynie zakończyło się wynikiem 2-2, a Zbozień przebywał na murawie przez pełne 90 minut. Jeżeli pozostanie w Ząbkach, odbędzie się to na zasadach wypożyczenia.

Pod znakiem zapytania stoją dalsze losy Arkadiusza Rysia. Przypomnijmy, iż młody obrońca Auxerre rozmawiał z Legią na temat przyjścia na Łazienkowską. Jednak póki co na rozmowach z działaczami się zakończyło, gdyż od kilku dni Ryś był sprawdzany na obozie we Wronkach przez Lechię Gdańsk. Klub z Pomorza ostatecznie zrezygnował z 21-letniego obrońcy i w niedzielnym sparingu Lechia-Znicz wystąpił on już w barwach drużyny z Pruszkowa.

Świt Nowy Dwór testuje aktualnie Przemysława Rawę. 22-letni pomocnik Młodej Legii w ostatnim sezonie wypożyczony był do Kotwicy Kołobrzeg. W Świcie rozegrał jak dotąd dwa mecze sparingowe - z Ruchem Wysokie Mazowieckie (1-1) i Orkanem Sochaczew (3-0). W tym ostatnim spotkaniu, w podstawowym składzie drużyny z Sochaczewa wystąpił 16-letni Tomasz Trafalski, do niedawna występujący w Młodych Wilkach.

W barwach Legii nie zobaczymy już Mateusza Powałki. Pozyskany dwa lata temu z Watry Mrozy 18-letni pomocnik przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Pogoni Siedlce.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.