REKLAMA

Wiadomości o Legii tam, gdzie lubisz najbardziej!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wszyscy ci, którzy śledzą to co dzieje się w Internecie zapewne zauważyli, że obecnie pojawia się coraz więcej ciekawych portali społecznościowych, usług sieciowych i różnego rodzaju sieciowych gadżetów. Dla jednych są one bezużyteczne, są synonimem marnowania czasu, a dla innych stanowią świetną rozrywkę i źródło wielu cennych informacji...

Chcielibyśmy zaprezentować Wam kilka z tych, które są używane przez redakcję Legionisci.com! już od dłuższego czasu i tych, które uruchomiliśmy niedawno. Dzięki nim wszystkie informacje związane z naszą ukochaną Legią są na wyciągnięcie ręki i to właśnie tam, gdzie będzie Wam najwygodniej. Oprócz dostępu do informacji, dajemy Wam również możliwość zaznaczenia swojej klubowej przynależności oraz okazania sympatii klubowi Legia Warszawa oraz redakcji Legionisci.com! ;-)


FACEBOOK.COM - https://www.facebook.com/LegionisciCom

Facebook jest wschodzącą gwiazdą globalnych portali społecznościowych, konsekwentnie rozwijanym przez autorów. Zapewne z tego powodu z każdym dniem zyskuje coraz większą popularność. Już dziś regularnie korzysta z niego ponad 1 milion użytkowników z Polski, a łączna ilość użytkowników na całym świecie przekroczyła 200 milionów. Co ciekawe, dzięki temu że jest aż tak popularny, można z niego korzystać na bardzo wiele sposobów - tradycyjnie przez przeglądarkę internetową, przez przeglądarkę na urządzeniach mobilnych, powstają nawet dedykowane aplikacje na telefony komórkowe.Pewnie zastanawiacie się kogo można spotkać wśród przyjaciół Legionisci.com! i użytkowników Facebook? Już dziś są wśród nich między innymi: Mirko Poledica, Jakub Rzeźniczak, Pance Kumbev, Kibu, Marcin Burkhardt, Przemek Wysocki, Inaki Astiz, Roger Guerreiro oraz część redaktorów naszego Serwisu, a także innych serwisów poświęconych Legii Warszawa, oraz zaprzyjaźnionych dziennikarzy zajmujących się tematyką sportu i naszej ukochanej drużyny.


BLIP.PL - http://legialive.blip.pl/

Profil LL! istnieje na Blip.pl już rok. A co to takiego blip.pl? To serwis, i zarazem cała społeczność skupiona dookoła niego, służący do mikroblogowania. Ten enigmatyczny termin można objaśnić w dość prosty sposób - mikroblogowanie polega na przesyłaniu krótkich (do 160 znaków), ale możliwie najbardziej treściwych, wiadomości. Można do nich dołączać zdjęcia, oraz odnośniki do serwisów z multimediami, które pozwalają od razu zobaczyć, co pod danym odsyłaczem się ukrywa. Wiadomości te można wysyłać do konkretnej osoby, do wszystkich obserwujących nasz profil, czy też śledzących wybrane słowa, nazywane na blipie tagami.Niektórym z Was mogła się już gdzieś ta nazwa obić o uszy przy okazji najnowszych wieści dotyczących takich osób, czy przedsięwzięć, jak relacjonowana na żywo wyprawa niewidomego Pawła Urbańskiego na najwyższy szczyt Rosji, profil Agnieszki Frykowskiej (http://frytka.blip.pl/), znanej większości jako "Frytka", czy też tak poważnych i zasłużonych dla kraju jak Lech Wałęsa (http://lechwalesa.blip.pl//). Jeśli ktoś z was zajmuje się PRem, nowymi mediami, czy też nowymi technologiami, to zapewne spotka tutaj też wiele osób ze swojej branży.Jedną z ciekawszych rzeczy, jaką dostarcza blip.pl, jest możliwość integracji z komunikatorami i telefonami komórkowymi. Jeśli dodacie http://legialive.blip.pl/ do obserwowanych i odpowiednio skonfigurujecie swój ulubiony komunikator (GaduGadu, jabber, ...), wszystkie newsy pojawiające się na Legionisci.com! od razu będą wyświetlały się w komunikatorach. Jest to świetny sposób na bycie na bieżąco z legijnymi wydarzeniami, jeśli nie macie za dużo czasu na śledzenie stron WWW, nie używacie czytników RSS, a macie włączony któryś z komunikatorów.

Tak samo jak w przypadku Facebook, tak i tutaj możecie korzystać z blipa na wiele sposobów - są aplikacje na telefony komórkowe (aBlip na iPhone, PocketBlip na Windows Mobile, czy też BLIP na Androida), są wtyczki do przeglądarek (na przykład blipfox do FireFoxa).


TWITTER.COM - http://twitter.com/LegiaLive

Kolejnym sieciowym fenomenem, który powstał niedawno, jest twitter.com. Niektórzy uważają go za konkurenta Facebooka, który pojawił się na długo przed nim, a z którym ten ostatni nawiązuje równorzędną walkę i powoli przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę. W odniesieniu do blipa zwykle mówi się, że jest on lepszym i przede wszystkim polskim odpowiednikiem właśnie Twittera.
Nie tak dawno to właśnie za jego pośrednictwem wszyscy mogli śledzić na bieżąco sytuację po wyborach w Iranie. To właśnie Twitter stał się nośnikiem i jedyną drogą kontaktu z krajem izolowanym od świata zewnętrznego. Bardzo wiele potężnych mediów zaczęło powoływać się na wiadomości pojawiające się w tym serwisie społecznościowym.
Tak jak w poprzednich przypadkach, tak i tutaj mamy do czynienia z wieloma dodatkowymi aplikacjami, rozszerzeniami czy programami, które w znaczący sposób pozwalają rozbudować tekstowy przekaz wyświetlany w portalu, czyniąc go bardziej atrakcyjnym.
Po kilkunastu dniach obecności w tym serwisie możemy już się pochwalić, że nasz użytkownik znalazł się w gronie obserwowanych przez takie sławy jak FC Barcelona, Real Madryt czy Olympique Marsylia.

Nasza-Klasa.pl - http://nasza-klasa.pl/profile/13383096

Nasza-klasa.pl - fenomen polskiego Internetu. Chyba nie ma osoby, która by o tym serwisie nie słyszała. Mamy już 14 059 przyjaciół, wśród których znajdziecie wielu obecnych i byłych piłkarzy, wielu z nas, redaktorów Legionisci.com!, redaktorów innych serwisów legijnych i innych periodyków o tematyce sportowej, ale przede wszystkim - wielu z Was i Waszych znajomych :)

Grono.net - http://legia-live.grono.net/

To serwis zbliżony do Naszej Klasy z tą różnicą, że jest znacznie bardziej rozbudowany, a w ostatnim czasie mocno upodobnił się do Facebook. Wśród naszych przyjaciół znajduje się już 1128 osób, za co im serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)

YouTube.com - http://www.youtube.com/user/legialive

Tego serwisu, tak jak i Naszej Klasy, raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeśli posiadasz konto na youtube.com, to zachęcamy do zasubskrybowania naszego kanału - http://www.youtube.com/user/legialive. Dzięki temu będziecie informowani o każdym nowym filmiku, który pojawi się na naszym kanale, a już dziś zebrało się ich ponad 500. Oprócz dużej liczby filmików możemy się pochwalić 430 przyjaciółmi i 244 osobami, które już zasubskrybowały nasz kanał i które na bieżąco dostają informacje o nowych filmikach (w tym również tych niepublikowanych na witrynie Legionisci.com!).

Kalendarz Legionisty

Od dłuższego czasu Legionisci.com! pracuje nad wieloma nowatorskimi rozwiązaniami, które mają za zadanie upraszczać życie nam samym, ale w wielu przypadkach mogą ułatwić życie również Wam. Z tego właśnie powodu dawno temu zrodziła się idea Kalendarza Legionisty. Możecie go obserwować w jednym z boxów na naszej stronie. Treści w nim zawarte przemycamy w newsach zapowiadających kolejne weekendowe zmagania naszych piłkarzy, a także inne istotne wydarzenia (sparingi, obozy naszych piłkarzy, dni w których można wyrabiać karty kibica i wiele innych).Od dłuższego czasu Kalendarz Legionisty jest też dostępny za pośrednictwem platformy Google Calendar i jest kalendarzem publicznym, co oznacza, że każdy ma w niego wgląd i każdy może z niego korzystać. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w zależności od tego z jakiego systemu korzystacie lub na ile nowoczesny posiadacie telefon, kalendarz ten może stać się ich częścią.
Nasz kalendarz możecie dodać do ulubionych jako stronę www:
Kalendarz Legionisty na http://www.google.com/calendar/

Do tego jest dostępny również w kilku formatach:
* iCal - który odczytują wszystkie aplikacje obsługujące kalendarze, w tym systemowe w MacOS, Windows Vista, Windows 7, ale również iPhone, Windows Mobile, Android i innye
* XML
* HTML

Dzięki tym rozwiązaniom wystarczy, że zsynchronizujecie swoje laptopy/netbooki/telefony komórkowe i śmiało możecie ruszać w świat planując kolejne dni, wiedząc, kiedy musicie rezerwować czas, żeby móc obejrzeć mecz ulubionej drużyny.
Zabawę Kalendarzem Legionisty szczególnie polecamy wszystkim tym, którzy posiadają dostęp do naszej poczty w ramach kont @legionista.com i legionistka.com :) Wystarczy, że Wy (lub wszyscy inni mający konta na Google) naciśniecie poniższy przycisk i kalendarz ten doda się do już przez Was posiadanych:

RSSy z galeriami, video i newsami

Przypominamy Wam również, że dla wszystkich newsów i galerii na http://legionisci.com/ oraz nowych filmików na http://legionisci.tv/ stworzyliśmy osobne kanały RSS. RSS to kanał informacyjny, z którego możecie dowiadywać się o każdym nowym wydarzeniu na naszej witrynie za pomocą jednego z wielu dostępnych czytników.
Poszczególne kanały mają następujące adresy:
* newsy - http://www.legionisci.com/rss/newsy.xml
* galerie - http://www.legionisci.com/rss/galerie.xml
* filmiki - http://legionisci.tv/rss/newsy.xml

Jednym z bardzo wygodnych i funkcjonalnych czytników jest Google Reader (http://www.google.com/reader/), który dostępny jest dla wszystkich tych, którzy posiadają już konto na Google lub je sobie założą (co dodatkowo pozwala Wam je zintegrować z opisanym powyżej Kalendarzem Google). Tak jak w przypadku Kalendarza Legionisty, tak i w tym przypadku osobami uprzywilejowanymi są posiadacze kont legionista.com i legionistka.com. Wystarczy, że skorzystacie z poniższych linków w celu dodania naszych kanałów RSS do swoich czytników na Google:
* newsy - Add to Google
* galerie - Add to Google
* filmiki - Add to Google
* wszystkie na raz - Add to Google


legionisci.mobi

Od ponad roku dostępna jest wersja mobilna naszego serwisu pod adresem http://legionisci.mobi/. Za jej pomocą możecie oglądać bardzo lekką wersję Legionisci.com!, która została specjalnie przygotowana pod telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne. Za jej sprawą możecie śledzić wyniki naszej drużyny podczas każdego meczu, z dowolnego miejsca na świecie, jeśli tylko macie w swoim telefonie dostęp do Internetu. Obok transmisji online dostępne są tradycyjnie newsy.


Galerie zdjęć - http://www.legionisci.com/galeria/

Ponadto, oprócz tradycyjnego przeglądania galerii, przygotowaliśmy również inne ciekawe formy.
Pierwsza z nich to PicLens Light, którą możecie włączyć przez naciśnięcie niebieskiego przycisku pod każdą z galerii. Jeśli zastanawiacie się jak to działa, to mamy dla Was małą prezentację:Druga opcja to pełnowartościowe wydanie poprzedniej. Jest to wtyczka do najpopularniejszych przeglądarek internetowych, która pozwala przeglądać zdjęcia i wideo jako ściana multimediów. A tak to działa:Trzecia wersja to nowość - miniściana zdjęć. Możecie ją zobaczyć między innymi na stronie galerii.

Netvibes.com

Obok Google Readera, do czytania newsów polecamy Wam również netvibes.com, który być może bardziej przypadnie Wam do gustu lub który już użytkujecie. Adresy kanałów są niezmienne i takie same jak podane powyżej. Jeśli zastanawiacie się, jak wygląda netvibes.com, to poniższy obrazek powinien trochę wyjaśnić:
Zapraszamy do współpracy!
Naszą dewizą niezmiennie jest hasło: "dla kibiców, przez kibiców". Codziennie staramy się przekazywać wam na wszystkie możliwe sposoby informacje na temat Legii Warszawa. Jeżeli uważasz, że Twoja osoba mogłaby wnieść coś nowego do Serwisu nie czekaj i napisz nam swoją wizję LL!. Gwarantujemy odpowiedź na każdego maila, a najciekawsze pomysły doczekają się realizacji, w której mamy nadzieję i Ty weźmiesz czynny udział - redakcja@legionisci.com.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.