Sparing: Młoda Legia 2-3 Jeziorak Iława

Łukasz, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Przebywająca na zgrupowaniu w Bartoszycach drużyna Młodej Legii przegrała w pierwszym sparingowym spotkaniu z Jeziorakiem Iława 2-3. Do przerwy iławianie prowadzili 2-0 po trafieniach Rybkiewicza i Skórki. Po przerwie do remisu doprowadzili Patryk Kamiński i Mateusz Rosłoń, ale ostatnie słowo należało do gości - wynik w 80. minucie ustalił Adrian Giziński.

Młoda Legia 2-3 (0-2) Jeziorak Iława
0-1 - 5 min. Piotr Rybkiewicz
0-2 - 30 min. Ernest Skórka
1-2 - 47 min. Patryk Kamiński
2-2 - 78 min. Mateusz Rosłoń
2-3 - 80 min. Adrian Giziński

Skład Młodej Legii: Cezary Osuch (46' Konrad Jałocha, 65' Marcin Pieniążek) - Mateusz Lisiecki (46' Patryk Kostyra), Piotr Augustyniak (46' Jakub Woropajew), Maciej Świdzikowski (46' Maciej Wydra), Damian Zawadzki (46' Maciej Tomczyk) – Łukasz Małkowski (46' Kacper Starek), Daniel Łukasik (46' Patryk Koziara), Adam Banasiak (68' Mateusz Pogonowski), Adrian Rajczak (46' Piotr Wasikowski) – Mateusz Rosłoń, Maciej Górski (46' Patryk Kamiński)

Spotkanie zaczęło się dla podopiecznych trenerów Strejlaua i Banasika nieszczęśliwie - już w piątej minucie Piotr Rybkiewicz urwał się naszym obrońcom i w sytuacji sam na sam nie dał szans Cezaremu Osuchowi. W dalszej części pierwszej połowy przewagę posiadał Jeziorak, który nie dopuszczał naszych piłkarzy w pobliże swojej bramki, ale i sam nie stwarzał sobie długo klarownych sytuacji. W 30. minucie zespołową akcję iławian wykończył jednak strzałem z najbliższej odległości Ernest Skórka.

Drugą połowę legioniści rozpoczęli w niemal całkowicie przemeblowanym składzie, z nastawieniem odrobienia strat. Już po dwóch minutach Patryk Kamiński uprzedził wychodzącego do dośrodkowania bramkarza i zdobył gola kontaktowego. Legioniści nieco się ożywili i spotkanie się wyrównało. W 78. minucie wprowadzony niedawno na boisko, ale nieźle spisujący się Mateusz Pogonowski uruchomił podaniem Mateusza Rosłonia, a ten ładnym strzałem doprowadził do wyrównania. Radość piłkarzy Młodej Legii nie trwała długo - już po dwóch minutach drugoligowcy z Iławy strzelili trzeciego gola, i mimo prób odrobienia przez legionistów strat, wynik do końca meczu nie uległ zmianie.