Karol Nowakowski, kibic Legii raper 2cztery7

65. rocznica PW: Pjus śpiewa "Głośniej od bomb"

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W najbliższą sobotę o 17:00 syreny przypomną, że 65 lat temu warszawiacy zerwali się do walki o swoje miasto. W związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego mamy przyjemność zaprezentować utwór jednego z członków nieistniejącej już grupy Cyberf@ni Karola "Pjusa" Nowakowskiego pt. "Głośniej od Bomb". Piosenka inspirowana jest historią i poświęcona bohaterom Plutonu Głuchoniemych, który walczył w Powstaniu Warszawskim. Utwór jest o tyle niezwykły, że sam artysta jest nie tylko kibicem Legii, ale również osobą, która jako jedyna na świecie ma w całkowicie sztuczny, cyfrowy zmysł słuchu.

Karol Nowakowski zwycięsko wyszedł z trudnego pojedynku z rzadką chorobą Neurofibromatoza typu 2 (NF2). Wycięto mu dwa duże guzy z nerwów słuchowych i jeden z kręgosłupa. Środki na operacje Pjusa zbierali kibice w cyklu koncertów. Gestem wykazała się również sama Legia. Dzisiaj, po kilku operacjach Karol jest pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie z dwoma implantami pniowymi i sztucznym, cyfrowym zmysłem słuchu. Rehabilitacja, trudno gojące się blizny, rekordowe czasy narkozy (jedna z operacji trwała 14 godzin) to przejścia, które nie złamały rapera – w 2009 roku wyda pierwszy solowy album pt. "Life after deaf". Pjusa możecie również usłyszeć na płytach zespołu 2cztery7.przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.