Jan Urban na ławce rezerwowych - fot. Mishka

Urban po meczu z Broendby

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii Warszawa): Z rezultatu meczu możemy być zadowoleni, bo remis na wyjeździe z takim zespołem jak Broendby to dobry wynik. Co do całego spotkania, to pierwsza połowa była wyrównana. Stwarzaliśmy sobie sytuacje. Ale też stwarzaliśmy sytuacje dla rywali. To po naszych błędach w obronie Duńczycy mieli swoje najlepsze okazje do zdobycia gola. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę, ale nie możemy grać tak jak pod koniec spotkania. Jeżeli zacznie się bronić wyniku, to przeciwnik to wyczuje.
Trzeba więc przyznać, że w ostatnich 30 minutach mieliśmy trochę szczęścia.

Postawiłem dziś na doświadczonych zawodników. Ale nie wszyscy potrafili udźwignąć ten ciężar i niektórzy zagrali poniżej swoich możliwości. Na normalnym poziomie zagrało 3-4 piłkarzy. Mimo tej słabszej postawy mieliśmy swoje okazje do zdobycia kolejnych bramek. Widać jednak nasz brak doświadczenia w Europie. Gdy przeciwnik stawia już wszystko na jedną kartę, trzeba umieć zagrać na czas, zrobić kilka fauli taktycznych czy przewrócić się. To robią najlepsze drużyny na świecie. Na tym też polega doświadczenie. Mam więc nadzieję, że momenty dobrej gry przeniesiemy na mecz rewanżowy. Bo inaczej będzie nam trudno o wygraną także i w Warszawie. Wynik jest jednak naszą dużą szansą.