CWKS Legia 98 zajęła czwarte miejsce w Turnieju o Puchar Pamięci Małego Powstańca - fot. Raffi

CWKS Legia 4. w Turnieju o Puchar Pamięci Małego Powstańca (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Od piątku do niedzieli na boisku przy Konwiktorskiej 6 odbywała się 2. edycja Turnieju o Puchar Pamięci Małego Powstańca. W rywalizacji uczestniczyło 10 drużyn z Polski, Niemiec, Ukrainy i Węgier. Tak jak przed rokiem na turnieju obecny był zespół CWKS Legia, reprezentowany przez żaków '98, trenowanych przez Mariusza Jagusia. Po wygranych 4-1 z Polonią II i 7-3 z Agrykolą, porażce 1-5 z Karpatami Lwów i wygranej 5-1 z Fortuną Dusseldorf legioniści zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

W meczu o 3. miejsce zremisowali 3-3 z FK Lwów, ale ulegli w serii rzutów karnych. W finale na głównym boisku Polonii węgierski Vac VLSE pokonał 6-2 Karpaty Lwów.

Mecze (2x20 minut) rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, a na boisku przebywało po 8 osób. Istotne było również upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkie drużyny uczestniczyły o godzinie "W" w ceremonii złożenia wieńca pod pomnikiem Małego Powstańca.

3-3 38 min. Wołodymyr Jakimiec

Spotkanie rozpoczęło się dla legionistów doskonale – w krótkim czasie zdobyli 3 gole, a dzięki mocnemu pressingowi nie pozwalali przeciwnikom wyprowadzać akcji ofensywnych. Niestety tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę mocnym strzałem z dystansu popisał się strzelec wyborowy FK (8 goli w całym turnieju), Wołodymyr Jakimiec, a Sebastianowi Nowakowskiemu zabrakło dosłownie centymetrów by obronić to uderzenie. W drugiej połowie legioniści cofnęli się na własną połowę, co skrzętnie wykorzystali silni w ofensywie lwowianie. Jedynie Patryk Kowalczyk zagroził w 32. minucie poważniej bramce gości. Choć przez kwadrans taktyka defensywa była skuteczna, to w 35. minucie po raz kolejny sprytem wykazał się Jakimiec, zdobywając gola kontaktowego. W 38. minucie miała miejsce kluczowa akcja meczu – bramkarz FK obronił strzał Kacpra Gąstała i dobitkę Maćka Pietrzykowskiego a następnie wyprowadził kontrę. Cieżar gry wziął na siebie Jakimiec, który ograł kolejno dwóch naszych obrońców, a następnie uderzył w samo okienko, doprowadzając do wyrównania, co oznaczało serię rzutów karnych. Tu szala zwycięstwa przechylała się kilkakrotnie w obie strony, ostatecznie jednak górą byli lwowianie, którzy tym samym zdobyli miejsce na najniższym stopniu podium.

Mimo wszystko należy pochwalić drużynę Mariusza Jagusia za postawę w turnieju – zaprezentowali się najlepiej spośród drużyn warszawskich. Słowa pochwały należą się również rodzicom i kibicom za doping przez cały czas trwania turnieju. Teraz młodych legionistów czekają ponad 2 tygodnie przerwy, a po nich obóz w Niechorzu. Rozgrywki ligowe rozpoczną na początku września meczem z... Młodymi Wilkami '98.

Mecze fazy finałowej:
o 9 miejsce: Olimpia Warszawa 0-4 Agrykola Warszawa
o 7 miejsce: Polonia B 3-3 k. 2-3 Dzieci Fundacji (Polonia 99)
o 5 miejsce: Polonia A 4-3 Fortuna Düsseldorf
o 3 miejsce: CWKS Legia 3-3 k. 2-3 FK Lwów
Finał: Vac VLSE 6-2 Karpaty Lwów

Skład CWKS Legii 98 na turnieju:
1. Leon Jankowski, 12. Sebastian Nowakowski – 9. Aleksander Osowski, 5. Grzegorz Stein, 3. Mikołaj Liber, 4. Kamil Androsiuk, 6. Adrian Skowroński, 8. Andrzej Ameljańczyk, 13. Filip Marnik, 2. Michał Padzik, 7. Mateusz Bui, 10. Patryk Kowalczyk, 15. Kacper Gąstał, 14. Maciej Pietrzykowski, 16. Czarek Sauczek, 11. Maksym Mikułowski, 17. Kevin Przygoda.
Trener: Mariusz Jaguś

Gole: Maciej Pietrzykowski 5, Patryk Kowalczyk, Maksym Mikułowski i Cezary Sauczek po 4, Kacper Gąstał i Alek Osowski po 1.