Kolarstwo: Modzelewski 5. w Mazovia Tour

Raffi, źródło: mazoviatour.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Łukasz Bodnar z ekipy CCC-Polsat triumfował w 52. Wyścigu Dookoła Mazowsza (kat. 2.2 UCI). Zadecydowała o tym dobra postawa na piątkowym etapie jazdy na czas. Ostatni odcinek, z Wyszogrodu do Płocka, padł łupem Słowaka Petera Sagana z ekipy Dukla Trenčin, który na mecie wyprzedził Krzysdztofa Jeżowskiego, Roberta Radosza i najlepszego z legionistów, Adama Sznitko. W końcowej klasyfikacji dobre piąte miejsce zajął 23-letni Łukasz Modzelewski. W klasyfikacji drużynowej triumfowała ekipa CCC-Polsat Laskowice, a legioniści zajęli piątą lokatę.
Legioniści na trasie ostatniego etapu byli bardzo aktywni, uciekali m.in. Radosław Syrojć i Piotr Krajewski, a premie górskie wygrywali Syrojć, Marek Cichosz i Marcin Urbanowski. Na finiszu szczęścia próbował Sznitko, ale najszybszy okazał się 20-letni Sagan, dla którego było to już drugie zwycięstwo etapowe, a czwarte miejsce na podium w tegorocznej edycji wyścigu.