REKLAMA

Urban wierzy w kibiców

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Przed jutrzejszym meczem z Broendby Kopenhaga Legia zwróciła się z apelem do swoich kibiców. Apel został powtórzony na przedmeczowej konferencji, a do całej sprawy odniósł się także Jan Urban. "Ostrzeżenie, które dała nam UEFA musiało trafić do wszystkich kibiców. Ta kara będzie długo nad nami wisiała. Nie sądzę jednak, żeby kibice chcieli wyeliminować własny klub z europejskich pucharów" - uważa szkoleniowiec Legii.

Urban w ogóle nie bierze pod uwagę sytuacji, w której fani mogliby zakłócić jutrzejszy mecz. "Sam nie wiem jak można by ewentualnie wytłumaczyć takie zachowanie. Wiem za to, że jutro mecz może być bardzo wyrównany i doping kibiców może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę" - dodaje trener "wojskowych".

Nie zmienia to jednak faktu, że spotkanie z Broendby zostanie potraktowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Na trybunach nie pojawią się jednak policjanci. "Policja będzie, ale poza stadionem. Może jednak zostać poproszona o interwencję, jeżeli będzie taka potrzeba. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz" - informuje rzecznik prasowy Legii, Michał Kocięba.

"Zdajemy sobie sprawę jak ważny będzie to mecz i jak duża odpowiedzialność ciąży na klubie. Jesteśmy też świadomi jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania kibiców. Klub podejmie wszystkie możliwe wysiłki, żeby spotkanie przebiegało w sportowej atmosferze i to wynik sportowy zadecydował o tym czy Legia zagra w kolejnej rundzie" - kończy Kocięba.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.