Marcin Mięciel w akcji - fot. Mishka
REKLAMA

Pod lupą LL! - Marcin Mięciel

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Przed rewanżowym spotkaniem z Broendby Kopenhaga największa niewiadoma dotyczyła obsadzenia pozycji napastnika. Jan Urban miał do wyboru Marcina Mięciela i Adriana Paluchowskiego. Ostatecznie zdecydował się postawić na tego pierwszego. Postanowiliśmy uważnej przyjrzeć się, czy decyzja trenera była słuszna. "Miętowy" trafił więc pod lupę LL!

Choć Jan Urban zapowiadał przed meczem, że nastawienie się na obronę od pierwszych minut może mieć zgubne skutki, to Mięciel był osamotniony w ataku. Co prawda usiłował go wspierać Sebastian Szałachowski, ale w pierwszych trzech kwadransach "Miętowy" niezbyt często znajdował się przy piłce. W tym czasie oddał jeden strzał na bramkę Stephana Andersena. Ten jednak pewnie wyłapał uderzenie legionisty.

Po przerwie napastnik Legii pokazał się ze zdecydowanie lepszej strony. Częściej włączał się do gry i usiłował podawać do lepiej ustawionych kolegów. W 54. minucie po faulu na Mięcielu Maciej Iwański mógł zamienić rzut karny na gola. I właśnie duża otwartość na partnerów odróżnia "Miętowego" od Takesure Chinyamy. O ile napastnik z Zimbabwe w ataku jest wyjątkowym egoistą, to Mięciel wie, że nieraz lepiej podać do kolegi. Może więc Urban powinien stawiać na dwóch napastników w linii ataku. Mięciel rozsądnie dogrywający do egoistycznego Chinyamy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Najpierw jednak "Czini" musi wrócić do zdrowia, a "Miętowego" też stać na lepszą grę.

Poniżej prezentujemy meczowe statystyki Marcina Mięciela (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

Marcin Mięciel
Czas gry: 90 minut
Strzały celne: 1 (1+0)
Strzały niecelne: 2 (1+1)
Podania celne: 12 (2+10)
Podania niecelne: 2 (1+1)
Faulował: 1 (1+0)
Faulowany: 4 (1+3)
Odbiory piłki: 1 (0+1)
Straty piłki: 7 (3+4)fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.