ME: Cracovia 0-2 Legia

Bodziach, źródło: cracovia.pl - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia po raz pierwszy w obecnym sezonie zdobyła komplet punktów. Młodzi legioniści pokonali w Krakowie "Pasy" 2-0. Legię na prowadzenie wyprowadził Wojciech Trochim w 13. minucie. 20 minut przed końcem wynik ustalił obrońca pierwszego zespołu, Pance Kumbev. W przyszły poniedziałek legioniści na Łazienkowskiej podejmą Odrę Wodzisław. Początek tego meczu o godzinie 17.

Legioniści na prowadzenie wyszli w dość dziwnej sytuacji. Bramkarz Gospodarzy próbował zwodem minąć Trochima, ten niespodziewanie zabrało piłkę Wróblowi i wpakował ją do pustej bramki. Kilka minut później Trochim próbował lobować bramkarza, ale uczynił to ciut za mocno. Cracovia po przerwie miała doskonałą okazję do wyrównania. W 69. minucie Sacha wpadł w pole karne Legii i był faulowany, za co arbiter podyktował jedenastkę. Dynarek z 11 metrów trafił w słupek naszej bramki, a następnie posłał piłkę do siatki, ale sędzia gola nie uznał. Zamiast wyrównania, po chwili było 0-2. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Kumbev strzałem głową z ośmiu metrów posłał piłkę do siatki.

Młoda Cracovia 0-2 (0-1) Młoda Legia
0-1 13 min. Wojciech Trochim
0-2 71 min. Pance Kumbev

Żółte kartki: Pieniądz, Urbański (Cracovia) - Kumbev (Legia).

Cracovia: Wróbel – Kulig (46. M. Sacha), Wasiluk (46. Cebula), Urbański, Baliga – Jeleń (65. Pieniądz), Dynarek (81. Łuczak), Klich, Dudzic - Kurowski (47. Cebula), Witkowski (46. Grzegorzewski).

Legia: Gostomski – Ostrowski, Kumbev, Augustyniak, Tomczyk – Kosecki (64. Małkowski), Zbozień, Banasiak, Ekwueme – Trochim, Górski (89. Rajczak).

Pozostali rezerwowi: Osuch, Koziara, Wasikowski, Lisiecki, Starek.