MŚ w pięcioboju: legionistki na podium

Raffi, źródło: pentathlon.org.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Na rozgrywanych w Londynie Mistrzostwach Świata Seniorów w pięcioboju nowoczesnym reprezentujące Polskę Paulina Boenisz i Sylwia Czwojdzińska (obie CWKS Legia Warszawa) po doskonałym występie w zamykającej konkurencję kombinacji (połączenie biegu i strzelania) zdobyły brązowy medal w sztafetach. Zwyciężyła sztafeta Czech - 6064 pkt, przed Niemkami - 5988 pkt. Nasze zawodniczki uzyskały 5914 pkt.
W rywalizacji sztafet mężczyzn na Mistrzostwach Świata Seniorów zwyciężyła drużyna Czech - 6642 pkt., przed Rosją - 6636 pkt. i Egiptem - 6608 pkt.. Polska sztafeta w składzie: Bartosz Majewski (ZKS Drzonków) i Mateusz Pośnik (CWKS Legia) pomimo trzeciej lokaty w kombinacji zakończyła zawody na miejscu 9 z wynikiem 6294 pkt.

W rywalizacji indywidualnej kobiet najlepsze 5. miejsce zajęła Czwojdzińska, 16. była Boenisz, a 19. inna z legionistek - Katarzyna Wójcik.