Leszek Miklas - fot. Adam Polak
REKLAMA
REKLAMA

Miklas: Skład ustala trener

źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

"O kontraktach piłkarzy mówić mi nie wolno, są objęte tajemnicą. Ale na każde spotkanie skład ustala wyłącznie trener. Jan Urban ma bardzo szeroką autonomię w podejmowaniu decyzji, nikt się nie wtrąca" - mówi prezes Leszek Miklas komentując doniesienia w sprawie kontraktu Rogera Guerreiro.

W tym sezonie Brazylijczyk rozpoczynał mecze w pierwszej jedenastce tylko w Lidze Europy. W trzech ligowych kolejkach wychodził na boisko po przerwie, maksimum na 24 minuty. Według Gazety Wyborczej do progu po przekroczeniu którego Legia będzie musiała zapłacić Rogerowi dodatkowe pieniądze pozostało 5 meczów.

"Kto widział mecze ligowe, ten sam może ocenić, na ile wejście Rogera poprawiło jakość gry. I sam może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Roger byłby wzmocnieniem, gdyby grał od początku. Nie trzeba być trenerem, by wiedzieć, że mając do wyboru dwóch zawodników o podobnych umiejętnościach, z których jeden odejdzie za trzy miesiące, a drugi ma kontrakt na trzy lata, szkoleniowiec postawi tego drugiego. Ze względu na przyszłość drużyny. Tak nakazuje logika. Gdyby Roger był lepszy od swoich konkurentów do gry w składzie, dawał drużynie więcej niż oni, grałby. O składzie decyduje trener, bo to on odpowiada za wyniki" - odpiera zarzuty Miklas.

Kontrakt z Rogerem kończy się 30 grudnia i Legia nie wiąże z nim nadziei na przyszłość.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.