Młode Wilki 95 zdobyły mistrzostwo Polski! - fot. Raffi

Legia mistrzem Polski! (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki rocznik 1995 zdobyły tytuł mistrza Polski trampkarzy. W dzisiejszym finale rozegranym w Łodzi podopieczni Bernarda Kapuścińskiego i Sebastiana Karsta pokonali łódzki SMS 1-0. Bramkę na wagę złota zdobył w 29. minucie Mateusz Zawal. W meczu o 3 miejsce Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię po serii rzutów karnych. Fotoreportaż z meczu - 57 zdjęć Raffiego

Finał MP Trampkarzy: SMS Łódź 0-1 (0-0) Legia Warszawa
gol: 29 min. Mateusz Zawal (b.a.)
Skład Legii:
12. Aleksander Wandzel - 22. Kuba Waszkiewicz, 3. Damian Kucharski, 5. Jan Okieńczyc, 19. Marcin Piwowarczyk (39' 8. Marcin Piórkowski) - 15. Konrad Romachów, 9. Mateusz Zawal, 7. Łukasz Dziewicki (21' 6. Kamil Wilimowski), 14. Olek Jagiełło - 11. Alek Stolarz, 18. Przemysław Chmielewski

Początek pierwszej połowy nie wróżył sukcesu, ponieważ aż do 15. minuty żadna z drużyn nie wypracowała sobie właściwie klarownej sytuacji strzeleckiej; spotkanie było stosunkowo wyrównane - legioniści bardziej chcieli strzelić gola, ale grali zbyt nerwowo, a w akcjach oskrzydlających notowali sporo strat. Z kolei gracze z Łodzi dbali o zabezpieczenie tyłów, ale obrońcy Legii, w szczególności dobrze spisująca się para stoperów Okieńczyc-Kucharski, nie pozwalali im na rozwinięcie skrzydeł w ofensywie. Gospodarze byli za to w większym stopniu aktywni i mocniejsi fizycznie w środkowej strefie boiska. Nasi gracze wyglądali na mocno zmęczonych trwającym już 3 dni turniejem (do którego nie prowadzili na dobrą sprawę specjalnych przygotowań). W końcówce pierwszej odsłony gra nieco ożywiła się z obu stron, ale sytuacji "sam na sam" nie było.

Dopiero reprymenda w przerwie i wprowadzenie za kontuzjowanego Dziewickiego rosłego Kamila Wilimowskiego spowodowało ożywienie w szeregach Młodych Wilków. Nasz gracz zaczął kontrolować górne piłki, a dzięki uspokojeniu gry w środku pola udawało się legionistom unikać bezproduktywnej gry górą i wypracowywać coraz ciekawsze okazje strzeleckie dla kolegów. Sztuka trafienia do bramki udała się Mateuszowi Zawalowi, który przejął piłkę wybitą przez obrońcę po dośrodkowaniu Waszkiewicza i pięknym strzałem z blisko 30 metrów, w 29. minucie, zmusił do kapitulacji bramkarza drużyny przeciwnej.

Strzelony gol spowodował lekkie zamieszanie w szeregach SMSu, dzięki czemu nasi piłkarze mieli więcej miejsca do prowadzenia gry i okazji do podwyższenia wyniku. Niestety strzał pod poprzeczkę Wilimowskiego oraz akcja sam na sam z bramkarzem, jednego z jego kolegów, nie pozwoliły cieszyć się z jeszcze bardziej okazałego wyniku. Druga połowa mimo już wyraźnej przewagi Młodych Wilków zakończyła się wynikiem znanym z pierwszej połowy, czyli zasłużonym 1:0 dla naszych mimo rozpaczliwego zrywu łodzian w doliczonym czasie gry.

Dodatkowo do tytułu Mistrzów Polski dwóch zawodników mogło sobie dopisać tytuły najlepszych zawodników turnieju w następujących kategoriach:
najlepszy zawodnik - Mauteusz Zawal
król strzelców - Przemysław Chmielewski, zdobywca 5 bramek

Inne nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Mateusz Machola (Lechia Gdańsk)
Najlepszy obrońca: Maciej Skibowski (Lechia Gdańsk)
Najlepszy pomocnik: Mateusz Goiński (SMS Łódź)
Najlepszy napastnik: Piotr Pawłowski (Jagiellonia Białystok)

To co jest również warte wspomnienia, to fakt że w kategorii trampkarzy była to pierwsza impreza o oficjalnej randze Mistrzostw Polski, które to zostały zorganizowane przy okazji turnieju z cyklu Nike Premier Cup. Sukces jest tym większy, że legioniści przystąpili do turnieju niejako z marszu, po zaledwie kilku dniach treningów po przerwie wakacyjnej.

Warto dodać, że nagrody były wręczane przez znanych działaczy, prezesów i byłych piłkarzy: wiceprezesa PZPN Janusza Matusiaka, Tomasza Kłosa, Marka Citkę oraz byłego prezesa ŁKS Łódź - Romana Stępnia.