ME: Legia 0-1 Odra

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś o godzinie 20 na głównym boisku przy Łazienkowskiej spotkaniu Młodej Ekstraklasy, piłkarze Młodej Legii przegrali z Odrą Wodzisław 0-1. Goście gola strzelili 4 minuty po przerwie po błędzie Ostrowskiego. Spotkanie stało na niskim poziomie. Legioniści stworzyli sobie wprawdzie sporo doskonałych okazji, ale nie wykorzystali żadnej z nich. W drużynie prowadzonej przez Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika wystąpiło paru zawodników pierwszej drużyny.

Najlepiej z nich zaprezentował się Kumbev, który często przerywał akcje rywala, zaś najsłabiej Ostrowski, który zanotował wiele strat i niecelnych podań, a ponadto zawinił przy straconej bramce.

W 14 minucie legioniści mogli wyjść na prowadzenie, ale Jakub Kosecki strzelił głową zbyt lekko na pustą bramkę. W 21 minucie Kumbev strzelał szczupakiem po zgraniu Zboźnia, ale niestety bramkarz Odry obronił. Po przerwie najlepszą okazję dla Legii stworzył Wojciech Trochim, ale bramkarz wodzisławian obronił nogami. W odpowiedzi goście objęli prowadzenie. Po stracie Ostrowskiego i dwójkowej akcji gości, Marek Sobik znalazł się sam na sam z "Kostią" i pokonał naszego golkipera.

W 63 minucie Kumbev groźnie strzelał głową, ale bramkarz odbił piłkę przed siebie i nie dopuścił do utraty bramki. Cztery minuty przed końcem Trochim wbiegał w pole karne, uderzył po ziemi, ale nie trafił w bramkę. W 90 minucie Trochim miał fantastyczną sytuację do zapewnienia Legii jednego punktu. Po rzucie wolnym strzelał głową, ale niestety obok słupka. Przy okazji tego stałego fragmentu gry, w pole karne Odry pobiegł nawet Machnowskij, który ściągnął na siebie dwóch obrońców. Odra zadowolona z prowadzenia ograniczała się do obrony wyniku i okazjonalnych uderzeń z dystansu.

Młoda Legia 0-1 (0-0) Młoda Odra
0-1 49 min. Marek Sobik

Legia: Machnowskij - Ostrowski, Kumbev, Zbozień Ż, Tomczyk - Kosecki (62. Małkowski), Banasiak, Borysiuk (46. Koziara), Wasikowski (84. Kacper Starek) - Trochim Ż, Górski (46. Rajczak).