Maciej Śliwowski zdobył 3 gole - fot. Woytek

Legia Champions 7-5 Przyjaciele Macieja Śliwowskiego

Woytek - Wiadomość archiwalna

W niesprzyjającej deszczowej aurze o godzinie 16:30 na stadionie Okęcia Warszawa odbył się mecz Legia Champions z drużyną Przyjaciół Macieja Śliwowskiego. "Śliwa" obchodził w dniu dzisiejszym swój benefis i uhonorował go trzema bramkami. Na Radarowej nie zjawiło się zbyt wielu kibiców choć można było obejrzeć w akcji byłe gwiazdy Legii na czele z Leszkiem Piszem, Maciejem Szczęsnym, Jackiem Zielińskim i Zbigniewem Mandziejewiczem.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Woytka

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 7-5. Dziesięć minut przed końcem nastąpiła symboliczna zmiana pokoleń. Na boisko za Macieja Śliwowskiego wbiegł jego syn Dawid, który 4 minuty przed końcem wpisał się na listę strzelców.

Maciej Śliwowski występował w Legii Warszawa przez jeden sezon, ale popisał się znakomitą skutecznością w 39 meczach zdobył aż 28 goli.

Legia Champions 7-5 (3-1) Przyjaciele Macieja Śliwowskiego
1-0 - 13 min. Marek Wojdyga
1-1 - 21 min. Maciej Śliwowski
2-1 - 24 min. Romuald Mączka
3-1 - 31 min. Marek Jóźwiak
4-1 - 50 min. Maciej Śliwowski
4-2 - 55 min. Piotr Biechoński
5-2 - 61 min. Maciej Śliwowski