Za miejsca na lożach VIP na nowym stadionie Legia może zarobić nawet 100 tysięcy złotych rocznie - fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA

Legia będzie zarabiać 100 tysięcy zł na lożach VIP?

Bodziach, źródło: Dziennik - Wiadomość archiwalna

Tak jak pisaliśmy, w minionym roku wzrosły przychody Legii z 16,2 miliona złotych do 21,2 mln. W kolejnych latach polskie kluby powinny jeszcze zwiększyć przychody, choćby ze względu na poprawę infrastruktury. Obecnie w 10 miastach budowane są stadiony, w tym również w Warszawie. Wraz ze wzrostem pojemności obiektów (nawet do 40 tysięcy widzów), wzrosną również wpływy ze sprzedaży biletów i cateringu. "Oczywiście pod warunkiem, że kluby potrafią przyciągnąć kibiców odpowiednim poziomem sportowym widowiska" - mówi Paweł Pawlik z Deloitte.

Klub Piłkarski Legia na samych lożach VIP może zarabiać sto tysięcy złotych rocznie. "Pojawi się też możliwość pozyskania zupełnie nowego rodzaju kibiców. Na stadionie Legii ma powstać około 30 loży VIP. Roczny przychód z każdej z nich można wstępnie oszacować na 100 tys. zł. Razem to jest 3 mln zł w budżecie. Pojawi się też kibic korporacyjny. Podczas Euro 2008 Coca-Cola wykupiła dla swoich pracowników 15 tysięcy takich wejściówek. Zamiast organizować im jakąś popijawę, wolała nagrodzić ich w ten sposób. A przed nami jeszcze sprzedaż nazw stadionów" - dodaje Jacek Bochenek, dyrektor działu konsultingu Deloitte.

W Warszawie fani obawiają się wygórowanych cen biletów na nowym stadionie. Już teraz Legia oferuje kibicom zdecydowanie najdroższe wejściówki w Polsce, więc powody do obaw wydają się uzasadnione. "Ważne jest, aby właściciele klubów odpowiednio skalkulowali ceny biletów. Wszędzie na świecie otwarcie nowych obiektów związane było ze wzrostem cen, ale nie można też odstraszyć tych najbiedniejszych, za to najbardziej zagorzałych fanów, którzy stanowią sól każdego klubu" - mówi Bochenek.

Nowe stadiony i wyższa frekwencja powinny za sobą pociągnąć większe wpływy do budżetu z tytułu transmisji telewizyjnych. Jako, że Canal+ ma ograniczoną liczbę abonentów, niewykluczone, że niebawem polskie kluby zechcą same sprzedawać prawa do transmisji. "Jest więc możliwe, że na rynku pojawi się nowy gracz, który będzie chciał mieć ekskluzywny towar na wyłączność. Nie można też wykluczyć, że kluby, tak jak to się dzieje w Hiszpanii i we Włoszech, zechcą same sprzedawać prawa do transmisji, a nawet samodzielnie produkować sygnał" - analizuje Bochenek.

Loże VIP na nowym stadionie znajdować się będą na trybunie zachodniej, czyli obecnej trybunie krytej. Ta jako ostatnia zostanie oddana do użytku, pod koniec przyszłego roku.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.