Legia 93 pokonała Juniora Ursynów 3-1 - fot. Bodziach

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Bodziach i Raffi, źródło: własne / akademiafutbolu.pl - Wiadomość archiwalna

W dniu dzisiejszym odbyły się jedynie trzy mecze młodzieżowych drużyn Legii. W ciekawie zapowiadającym się pojedynku Legii'93 z Juniorem Ursynów podopieczni Krzysztofa Dębka po stojącym na niezłym poziomie meczu wygrali 3-1. Na Łazienkowskiej, Młode Wilki 96 pokonały 2-0 Championa Pionki, choć wynik mógł być znacznie wyższy - na przeszkodzie stanął bramkarz gości, słupek i poprzeczka. Z kolei w spotkaniu wyjazdowym Legia 91/2 rozgromiła aż 8-2 Orlika Radom.

Fotoreportaż z meczu Legia 93 - Junior - 39 zdjęć Bodziacha

Fotoreportaż z meczu Legia 96 - Champion - 23 zdjęcia Raffiego

Młode Wilki z rocznika 1993 rozegrały dziś dobre zawody na boisku Junaka na Zaciszu. Legioniści po zaciętym spotkaniu zasłużenie zwyciężyli zespół z Ursynowa 3-1. Legioniści przeważali szczególnie w pierwszych kilkunastu minutach pierwszej połowy, kiedy przewagę udokumentowali dwoma bramkami. Najpierw w 12. minucie Legię na prowadzenie wyprowadził debiutujący w Legii Dzięgielewski, a 4 minuty później po strzale z 17 metrów w prawy róg, Rafał Chojnacki po raz drugi zmuszony został do kapitulacji.

Goście odpowiedzieli w 25 minucie. Po rzucie wolnym z 25 metrów, piłka odbiła się od Piotra Kuklewskiego i zmyliła Oliwiera Wienczatka. Przez kolejnych kilka minut spotkanie wyrównało się, a zespół z Ursynowa próbował zaskoczyć legionistów dośrodkowaniami w pole karne. W końcówce pierwszej połowy okazje do podwyższenia wyniku miała Legia. Niestety nie udało się wykorzystać świetnych sytuacji sam na sam. W 40 minucie świetną akcję prawą stroną przeprowadzili legioniści, po wejściu w pole karne i minięciu dwóch obrońców wydawało się, że piłka musi znaleźć drogę do siatki... a jednak, przeszła tuż nad poprzeczką.

Po zmianie stron Junior starał się doprowadzić do wyrównania, ale legioniści grali uważnie w defensywie. Sami również stwarzali sytuacje pod bramką rywala, ale dopiero w 75 minucie padł kolejny gol. Choć obrońcy Juniora sygnalizowali spalonego, arbiter nie gwizdnął, a Legia wykorzystała dogodną okazję i podwyższyła na 3-1.

Spotkanie obserwował trener MW94, Tomasz Sokołowski oraz Mieczysław Broniszewski.

Legia 93 3-1 (2-1) Junior Ursynów
1-0 12 min. Dawid Dzięgielewski
2-0 16 min. Kordian Latos
2-1 25 min. Piotr Kuklewski - sam.
3-1 75 min. Dawid Dzięgielewski

Legia 93: 1. Oliwier Wienczatek, 2. Piotr Kuklewski (73' 15. Michał Grudniewski), 16. Mateusz Długołęcki, 3. Bartłomiej Gołębiewski, 8. Nikola Todorovic, 19. Michał Kępka (71' 11. Radosław Paczuski), 5. Kordian Latos (k), 9. Marcel Gąsior, 17. Marko Lukac (64' 6. Wojciech Kalinowski), 14. Sebastian Dąbrowski (59' 21. Paweł Żywko), 10. Dawid Dzięgielewski.

Junior: 1. Rafał Chojnacki, 16. Adam Sergiej (16' 2. Wieczorkowski) , 5. Marek Żłak (62' 13. Konrad Wrzesiński, 15. Hubert Bednarczyk, 4. Patryk Piekart (72' 3. Dawid Suchożebrski), 19. Michał Gwiazda, 8. Tomasz Doliński, 7. Ernest Przywoźny (49' 6. Damian Chmielewski), 17. Mateusz Pielak, 14. Piotr Trzaskowski (41' 9. Maciej Łazeba), 20. Jakub Wyrozębski.

Żółte kartki: Nikola Todorovic (Legia) - 68 min., Dawid Suchożebrski (Junior) - 76 min.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Bodziacha

Legia 96 2-0 (1-0) Champion Pionki
gole:
1-0 8 min. Michał Suchanek
2-0 55 min. Przemysław Marusiak

Skład Legii: 1.Adrian Jędraszczak (36' 12.Mateusz Siedlecki) - 10.Kevin Ozga, 4.Dawid Bielicki, 21.Marcel Gorczyca (36' 18.Arek Najemski), 15.Mateusz Baranowski - 5.Michał Suchanek (Kpt) (66' 13.Bartek Koncki), 6.Michał Podsiadło, 7.Daniel Mlonek, 11.Eryk Rakowski - 14.Jakub Nidzgorski (36' 17.Daniel Turżonek), 9.Rafał Makowski (50' 8.Przemek Marusiak).
Trener: Marcin Pawlina
Widzów: 25

Młode Wilki pokonały 2-0 Championa Pionki i można powiedzieć, że wynik ten jest najniższym z możliwych. Goście ustawili szyki bardzo defensywnie i nie próbowali nawet specjalnie zagrozić bramce Legii - przez cały mecz jedynie 2 razy mieli szansę dojścia do sytuacji strzeleckiej, ale natychmiast interweniowali obrońcy bądź bramkarz Młodych Wilków. Nasza drużyna miała za to kłopot z przebiciem się przez zmasowaną obronę gości. Mimo to już w 8. minucie po strzale Michała Suchanka Legia objęła prowadzenie 1-0. Mimo dobrych okazji Eryka Rakowskiego, Kuby Nidzgorskiego i Rafała Makowskiego taki wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa miała stosunkowo podobny przebieg, a zaczęła się od trafienia w słupek Daniela Mlonka oraz groźnych strzałów Daniela Turżonka. Tuż nad bramką uderzył z kolei zza pola karnego Arek Najemski. W 20. minucie drugiej odsłony wprowadzony niedługo wcześniej za poobijanego Makowskiego Przemek Marusiak zauważył, że golkiper Championa wyszedł kilka metrów przed bramkę i ładnym uderzeniem z blisko 30 metrów posłał piłkę do bramki nad bezradnym bramkarzem, podwyższając na 2-0. Już 3 minuty później podwyższyć Michał Podsiadło, ale jego uderzenie z przewrotki z linii bramkowej wybił obrońca. Groźnie, ale niecelnie, strzelali równiez Turżonek i Rakowski. W końcówce spotkania kolejne dwie próby podjął ten ostatni zawodnik - za pierwszym razem piłkę złapał golkiper drużyny z Pionek, a po strzale zza pola karnego piłka odbiła się od słupka. Dwubramkowe zwyciestwo legionistów jest w pełni zasłużone, choć nie rozegrali oni najlepszego swojego spotkania w tej rundzie i mogli zagrać bardziej skutecznie. Po czterech kolejkach podopieczni Marcina Pawliny prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

Orlik 14 Radom 2-8 (2-2) Legia 91/2
gole: Jalonek, Gołąbek - Tietz, Wolski (x3), Bochenek, Michalak, Efir (x2)

Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Legii. Do przerwy wprawdzie legionistom brakowało skuteczności, czego efektem był bramkowy remis, jednak do drugiej części spotkania nasi zawodnicy przystąpili bardzo zmobilizowani, czego efektem było sześć kolejnych bramek, tym razem bez żadnych strat własnych. Tym samym podopieczni Jarosława Wójcika i Roberta Lewandowskiego utrzymali prowadzenie w tabeli, mając po 4 kolejkach komplet 12 punktów i bilans bramkowy 22-3.

Deante Cup, dzień 1

Całkiem nieźle poczynają sobie Młode Wilki z rocznika 1998 na organizowanym przez związaną z Widzewem Akademię Futbolu bardoz mocno obsadzonym turnieju Deante Cup w Łodzi. Legioniści bez większego trudu poradzili sobie z SMS i ChKS Łódź, pokonali 2-0 Śląsk Wrocław. Niestety, podopieczni trenera Ernesta Wasia ulegli 2-6 Lechowi i po pierwszym dniu turnieju zajmują 2. lokatę, za chłopcami z Poznania. W niedzielę naszych zawodników czekają pojedynki z ŁKS-em, Motorem i Widzewem.